Aż 3 tysiące metrów kwadratowych na jednym poziomie oraz własny taras (600 m2) będzie miała do dyspozycji szczecińska firma brightONE. To pierwszy biurowy najemca w nowym Posejdonie. Firma podczas specjalnej konferencji prasowej ogłosiła swoje przejście do biurowca, który powstanie dopiero za 2 lata.

Prestiżowa lokalizacja

- Uważamy, że Posejdon jest budynkiem, który łączy niesamowicie nowoczesność, technologię, ale również to na czym nam zależy, czyli prestiż lokalizacji i tradycję tego miasta – mówił dziennikarzom Jakub Borowczyk, prezes brightONE Sp z o.o. - Jest to jedyny budynek w Szczecinie, który daje nam możliwość stworzenia unikalnej przestrzeni na jednej płaszczyźnie – tłumaczył.

BrightONE planuje w ciągu 2-3 lat zwiększyć zatrudnienie z ok. 250 do ok. 500 osób. Obecnie firma ma swoją siedzibę w biurowcu Oxygen.

- Przeprowadzka ma na celu stworzenie idealnie dopasowanego miejsca, które pozwoli nam wydobyć kreatywność, która w branży informatycznej jest niesłychanie ważna – tłumaczył Borowczyk, doceniając dostęp do sali konferencyjnych, bliskość alei handlowej, bazy gastronomicznej oraz hotelu, którą daje Posejdon.Budynek przyszłości

- Stawiamy na odnawialne źródła energii. Pod nami zakończyliśmy właśnie 48 odwiertów, każdy na 300m. W środku budynku będzie ponad 900 pomp ciepła, dzięki czemu ograniczymy emisję co2 o ponad 75% - wymieniał zalety nowoczesnego budynku Marcin Woźniak, prezes spółki PORTO, która realizuje inwestycję.

Firma BrightONE specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla szeroko pojętej branży motoryzacyjnej – od producentów samochodów i samolotów po zaawansowany sprzęt sportowy. Z rozwiązań powstających w tej szczecińskiej firmie korzystają popularne marki samochodowe, piloci śmigłowców ratunkowych czy piłkarze i trenerzy najlepszych klubów z Ligii Mistrzów.

60% wynajętej przestrzeni

BrightONE wprowadzi się do Posejdona w październiku 2019 roku. Szacowany na ponad 220 milionów Posejdon wynajęty jest już w ponad 60%. Jednym z najemców jest Marriott ze swoimi dwoma hotelami: czterogwiazdkowym Courtyard by Marriott oraz trzygwiazdkowym Moxy. W sumie w Posejdonie powstanie ponad 250 pokojów hotelowych. Łącznie cały kompleks będzie liczył prawie 50 tys. m2, z czego biura i hotele zajmą ponad 30 tys. m2. Część handlowa (m.in. z Lidlem i Super-Pharm) zajmować będzie niewiele poand 2 tys. m2, a na parkingu zaparkuje 300 samochodó i 100 rowerów. W obiekcie powstanie też centrum kongresowe.