Zajmująca się produkcją urządzeń medycznych firma Nemera Szczecin (dawniej Copernicus sp. z o.o) zbuduje nowy zakład produkcyjny w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz przy ul. Tytanowej w Dąbiu. W najbliższych latach planowane jest zatrudnienie tam ponad 200 dodatkowych pracowników. Poszukiwani są m.in. specjaliści z dziedzin: mechanika, mechatronika, automatyka, a także technologie tworzyw sztucznych.

 

Nemera Szczecin specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń iniekcyjnych oraz świadczy kompleksowe usługi w zakresie wprowadzania nowoczesnych, intuicyjnych urządzeń do podawania leków. W Dąbiu wybuduje zakład produkcyjny dozowników do aplikacji leków.

– Od wielu lat marzyliśmy o nowym zakładzie. Rok temu nasza firma (Copernicus sp. z o.o.) stała się częścią grupy Nemera. Dzięki temu możemy rozwijać się na skalę światową i budować nowoczesny zakład produkcyjny - mówi prof. Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin. – Nowy zakład to większe możliwości dla naszej firmy, ale też nowe, atrakcyjne miejsca pracy i impuls rozwojowy dla Szczecina.

„Najważniejszym pomieszczeniem nowego zakładu będzie tzw. clean room o powierzchni 3400 m2”

Częścią nowego zakładu produkcyjnego będą: narzędziownia, laboratoria, obszar badawczo-rozwojowy, magazyn, część socjalna i biurowa oraz infrastruktura towarzysząca. Dozowniki do aplikacji leków będą tam montowane z części dostarczanych i wytwarzanych na miejscu. Na razie przygotowano plac budowy, pojawiły się na nim pierwsze elementy: ławy i fundamenty oraz zbrojenie. Zagospodarowana zostanie działka o powierzchni 5 hektarów.

– Cała infrastruktura oraz wyposażenie zakładu będą oparte na najlepszych rozwiązaniach, materiałach i maszynach, najlepszych marek na świecie - zapowiada Filip Feliga, odpowiadający za inwestycję z ramienia Nemera Szczecin. – Najważniejszym pomieszczeniem nowego zakładu będzie tzw. clean room o powierzchni 3400 m2. Będzie to specjalne, sterylne, zamknięte pomieszczenie, do którego tylko uprawnione osoby będą miały dostęp, wyłącznie przez śluzy powietrzne. To tam będzie się odbywał finalny montaż urządzeń do podawania leków.

Chcą trzykrotnie zwiększyć zatrudnienie

Wykonawcą prac budowlanych jest szczecińska firma Prime Construction. Finalizacja inwestycji planowana jest na jesień 2022 r. Oddanie do użytku nowego zakładu produkcyjnego pozwoli na znaczące zwiększenie zatrudnienia. Obecnie w Nemeria Szczecin pracuje 120 osób.

– W związku z rozwojem firmy w ciągu najbliższych lat chcemy tę liczbę potroić, aby w 2025 roku w nowym zakładzie pracowało już około 350 osób – zapowiada prof. Alberto Lozano. – W naszej firmie pracę znajdą przede wszystkim osoby z wykształceniem technicznym. Potrzebujemy wykwalifikowanych specjalistów. Liczymy przede wszystkim na absolwentów szczecińskich uczelni.

Poszukiwani są specjaliści

Prace znajdą tam przede wszystkim specjaliści dziedzin: mechanika, mechatronika, automatyka, technologie tworzyw sztucznych, a także specjaliści od jakości, kierownicy projektów czy projektanci maszyn oraz urządzeń.

Już teraz trwa nabór na stanowiska: inżynier produkcji, technolog/inżynier procesu wtrysku, technik montażu i utrzymania ruchu, konstruktor form wtryskowych, project manager w dziale badań i rozwoju, inżynier laboratorium, kontroler jakości, inżynier zapewnienia jakości i metrolog.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: copernicus.net.pl.