W 2016 roku padły kolejne rekordy frekwencji w Filharmonii w Szczecinie. W tym czasie odwiedziło ją prawie 200 tys. osób. Gdyby odnieść to do liczby mieszkańców Szczecina, to co drugi wziął udział w wydarzeniu w „lodowym pałacu”.

Średnio 36 wydarzeń miesięcznie odbyło się w minionym roku w szczecińskiej Filharmonii. W sumie wśród 436 atrakcji znalazło się 259 biletowanych koncertów i wydarzeń edukacyjnych, 94 koncerty zewnętrzne, 24 otwarte grupowe zwiedzania, 9 otwartych prób generalnych i 12 wernisaży.

- Warto zaznaczyć, że w 2016 roku filharmonia zorganizowała 38 wydarzeń bezpłatnych – koncerty, spotkania z artystami, premierę albumu, panel dyskusyjny i projekcje firmowe. Dla porównania w roku 2015 wszystkich wydarzeń było 302 – zwraca uwagę Jakub Gibowski, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Łącznie w wydarzeniach tych uczestniczyło ponad 178 tys. osób. Poprzedni rekord frekwencji z 2015 roku został więc pobity o ponad 18 tys.

Poza „lodowym pałacem” Filharmonia zorganizowała 6 akcji: premierę albumu fotograficznego „4dimension harmony” oraz koncerty (z okazji Dni Morza, Muzykę na wodzie, Laeishalle, udział w festiwalu w Chorin, a także występ w ramach ILYO w Międzyzdrojach). Szacunkowa liczba osób, które wzięły udział w tych wydarzeniach wynosi ok. 6,5 tysiąca.

- Kolejny pobity rekord to liczba osób, które wzięły udział w zajęciach edukacyjnych – dodaje Gibowski. - W tym roku było ich ponad 25 tys., co daje wzrost o 25% w stosunku do poprzedniego (w 2015 było ich nieco ponad 20 tys.).

Liczba odwiedzin strony internetowej Filharmonii w Szczecinie przekroczyła 1,6 miliona.