Jeżdżą bez uprawnień, pod wpływem alkoholu, przekraczają dozwoloną prędkości. Złe warunki pogodowe nie są wystarczającą przestrogą – w dalszym ciągu znajdują się ryzykanci, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

 

Tylko w poprzedni weekend policjanci wydziału ruchu drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zostały im zabrane blankiety praw jazdy oraz wystawiono mandaty. Sześcioro z nich wsiadło za kierownicę bez uprawnień.

Zatrzymano również czworo kierujących pod wpływem alkoholu oraz mężczyznę, który prowadził samochód w okresie półrocznego zakazu związanego z wcześniej popełnionym wykroczeniem.

Policja przypomina, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, policjant podczas kontroli obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna o zatrzymaniu dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ponowne kierowanie pojazdem w powyższym trzymiesięcznym okresie oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz, kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, skutkuje cofnięciem uprawnień.