Trzy nowe, nieoznakowane, elektryczne radiowozy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Łącznie zachodniopomorska jednostka posiada już 9 takich bezemisyjnych pojazdów.

 

– Cieszę się, że Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie przed kilkoma laty jako pierwsza jednostka policji w Polsce stała się swoistym pionierem we wprowadzeniu do swojej floty pojazdów elektrycznych. Nasze doświadczenia pokazały innym, że to kierunek, w który warto inwestować. Dzisiaj udowodniamy to, przekazując policjantom kolejne tego typu radiowozy – mówił podczas czwartkowej uroczystości przekazania pojazdów szef zachodniopomorskiej policji nadinsp. Tomasz Trawiński.

Bezemisyjne pojazdy będą służyć funkcjonariuszom Oddziału Prewencji oraz w Wydziałach do Walki z Korupcją oraz Postępowań Administracyjnych KWP w Szczecinie. Koszt zakupu 3 elektrycznych radiowozów to 404 916 złotych, z czego 200 000 zł to wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Jak przekonują przedstawiciele policji i WFOSiGW, efektem ekologicznym ma być redukcja emisji CO2 o 1,858 tony rocznie.

– Dzięki nowym pojazdom zachodniopomorska policja będzie realizować swoje zadania jeszcze skuteczniej i z nastawieniem na troskę o środowisko. Samochody są nie tylko bardzo nowoczesne, ale także – ekologiczne. Nie emitują do atmosfery dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń, w tym groźnych dla zdrowia pyłów zawieszonych, co sprawi, że mieszkańcy będą mogli oddychać lepszej jakości powietrzem – zaznaczała Emilia Niemyt, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie aktualnie dysponuje 9 dofinansowanymi przez Fundusz samochodami elektrycznymi, z czego 5 to pojazdy nieoznakowane, a 4 – oznakowane: pierwsze w Polsce w pełni elektryczne radiowozy, w tym jeden dostosowany do przewozu psów służbowych. Samochody są wykorzystywane w Szczecinie, Świnoujściu oraz Szczecinku.

AUTOR ZDJĘCIA: WFOŚiGW w Szczecinie

AUTOR ZDJĘCIA: WFOŚiGW w Szczecinie

AUTOR ZDJĘCIA: WFOŚiGW w Szczecinie

AUTOR ZDJĘCIA: WFOŚiGW w Szczecinie

AUTOR ZDJĘCIA: KMP w Szczecinie

AUTOR ZDJĘCIA: KMP w Szczecinie

AUTOR ZDJĘCIA: KMP w Szczecinie