W niespełna trzy lata od otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN gościło milionowego zwiedzającego na wystawie stałej. W środę 4 października szczęśliwiec, który nabył milionowy bilet wstępu, został obdarowany licznymi niespodziankami. Zostały one przygotowane wspólnie przez muzeum i Polskie Linie Lotnicze LOT.
To jeden z biletów kupionych przez panią Barbarę i pana Sławomira ze Szczecina okazał się tym milionowym upoważniającym do wstępu na wystawę stałą pt. 1000 lat historii Żydów polskich. Z tej okazji w obecności dyrektora Muzeum POLIN prof. Dariusza Stoli, pracowników oraz prezesa Stefana Malczewskiego, Członka Zarządu ds. korporacyjnych Polskich Linii Lotniczych LOT zwiedzający zostali obdarowani licznymi niespodziankami.

Największymi były: bilet dla dwóch osób na przelot do Tel Awiwu z wybranego lotniska w Polsce, karta Klubu Przyjaciół Muzeum ważna dla dwóch osób i uprawniająca do nieograniczonego wstępu na wystawę stałą, wystawy czasowe i licznych zniżek, a także katalog wystawy stałej.

- Nasze muzeum, otwarte niespełna trzy lata temu, stało się jedną z najważniejszych atrakcji stolicy, przyciągając co roku setki tysięcy zwiedzających z Polski i zagranicy. Doceniają je także eksperci: w 2016 r., jako pierwsi w historii, zdobyliśmy niemal jednocześnie dwie najważniejsze europejskie nagrody muzealne. Dziś cieszymy się przybyciem milionowego gościa naszej wystawy stałej. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji jej zobaczyć – mówił dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prof. Dariusz Stola.

Wystawa stała Muzeum POLIN to podróż przez tysiąc lat historii. Kiedy Żydzi pojawili się w Polsce? Jak powstała tu największa społeczność żydowska na świecie? Jak doszło do jej zagłady i jak dziś się odradza? Odpowiedzi na te i inne pytania zwiedzający poznają dzięki zabytkowym obiektom, modelom, instalacjom interaktywnym, dziełom sztuki i multimediom. Wystawa – w ośmiu interaktywnych galeriach – pokazuje, że historia polskich Żydów jest częścią historii Polski, a historia Żydów nie jest kompletna bez polskiego rozdziału. Mówi o współpracy i sąsiedztwie, współzawodnictwie i konfliktach, o odrębności i asymilacji.

Muzeum POLIN zostało otwarte w 2014 roku. Odwiedziło je już milion osób ze 113 krajów, prawie połowa gości pochodzi z zagranicy, w tym: m.in. z Azerbejdżanu, Wietnamu, Ekwadoru, RPA, Japonii.