Jej serduszko kocha mocno, ale samo w sobie jest bardzo słabiutkie. Michasia dzielnie walczy, ale potrzebuje pomocy, którą oferuje leczenie w Stanach Zjednoczonych. W najbliższą niedzielę (26 czerwca) na Jasnych Błoniach organizowana będzie specjalna zbiórka pieniędzy, która ma przybliżyć dziewczynkę do ważnej operacji.

 

Ma zaledwie dwa latka, ale jej walka o zdrowie i życie zaczęła się jeszcze przed urodzeniem. Michasia cierpi na ciężką, wrodzoną wadę serca i nawet najdrobniejsze czynności to dla niej ogromy wysiłek. Za sobą ma już kilka operacji, jednak nie były one wystarczająco skuteczne. Nadzieję na lepszą przyszłość dają lekarze z Bostonu i operacja rekonstrukcji serca, by było dwukomorowe, kosztująca ponad milion złotych.

„Chcielibyśmy, by jedna z naszych walk – o życie Michaliny, była tą wygraną. Nie chcemy nawet myśleć, co się stanie, jeśli nie zbierzemy potrzebnej kwoty… Codziennie ze łzami w oczach odświeżamy zbiórkę z nadzieją, że pojawi się tam wystarczająca kwota!”, czytamy apel zrozpaczonych rodziców.

To wołanie o pomoc zostało usłyszane. Już w najbliższą niedzielę, 26 czerwca, Follow Me!, Pogoń Szczecin i szczecińscy partnerzy będą zbierać pieniądze na operację dziewczynki. Od godziny 10:00 będą czekać na parkingu przy Jasnych Błoniach na wszystkich ludzi dobrego serca z mocą atrakcji. W programie m.in. prezentacja i zwiedzanie nowego autokaru Pogoni Szczeci, zdjęcie z Gryfusem – oficjalną maskotką Pogoni Szczeci, loteria fantowa, licytacje gadżetów, gry i zabawy dla dzieci i wiele innych.

Zbiórkę na leczenie dziewczynki można wesprzeć już dziś: https://www.siepomaga.pl/michasia-kiszka