– Zakład Usług Komunalnych podjął decyzję o całkowitym wyłączeniu z użytkowania placów zabaw, siłowni pod chmurką, skateparków oraz urządzeń street workout. Bezwzględne ograniczenie dotyczy WSZYSTKICH obiektów zarządzanych przez Miasto – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy ZUK-u.

To kolejne działania miasta, które w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem mają ograniczyć spotkania mieszkańców w grupach. Wczoraj na łamach naszego portalu opisaliśmy jak zamiast zostać w domu, szczecinianie spotykają się w plenerze na piknikach i grillach.

– W ostatnich dniach, podczas wzrostu temperatur, place zabaw, siłownie pod chmurką i inne tego typu miejsca wypełniły się mieszkańcami. Przypominamy, że w obecnej sytuacji zachowanie takie nie jest wskazane i może stwarzać zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W związku z powyższym ZUK podjął decyzję o wyłączenie tych miejsc z użytkowania, aż do odwołania – mówi Andrzej Kus z Zakładu Usług Komunalnych. – O zakazie wstępu przypominały będą specjalne plakietki umieszczone w widocznych miejscach – dodaje.

Będą kontrole

ZUK zapowiada również, że w miejscach rekreacji należy spodziewać się częstszych patroli straży miejskiej. – Dotyczy to również polan leśnych, gdzie masowo organizowane są ogniska oraz spotkania towarzyskie – dodaje rzecznik.

Poza placami zabaw i polanami patrolowane będą również parki i bulwary. Od soboty obowiązywać będzie również rozporządzenie prezydenta Szczecina dotyczące przywrócenia zakazu spożywania alkoholu na szczecińskich bulwarach. Jednocześnie straż miejska prosi mieszkańców o zgłaszanie nadmiernego grupowania się ludzi w miejscach służących do rekreacji. Informacje takie można przekazywać telefonicznie pod numerem alarmowym 986.