Nowe obostrzenia nie pozostawiają złudzeń – imprezy z udziałem publiczności od najbliższej soboty z powrotem wracają do strefy marzeń. Szczecin Jazz jednak nie poddaje się bez walki i zaprasza wszystkich na koncerty. Tylko że online.

 

Początkowy pomysł festiwalu hybrydowego zdawał egzamin. Część wydarzeń mogła odbyć się na żywo z udziałem widowni, część rozgrywała się w Internecie. Wzrost zakażeń koronawirusem, a co za tym idzie nowe rządowe obostrzenia, zmusiły organizatorów do zmiany koncepcji koncertów i przeprowadzenie ich jedynie za pomocą Internetu.

– Zaplanowaliśmy dwie transmisje na żywo: koncert Irka Głyka w niedzielę i koncert Kingi Głyk we wtorek, oraz jedną video premierę: 20 lat Orkiestry Jazzowej w czwartek – mówi Robert Grabowski, rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej, organizatora Szczecin Jazz. – Szczegółowe informacje dotyczące zwrotów biletów będą wysyłane mailowo od naszego partnera bilety.fm. Zwroty odbywają się w taki sam sposób w jaki dokonano zakupu (przelew/karta) i nie wymagają żadnych dodatkowych dyspozycji. Prosimy jedynie o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z duża liczbą odwołanych wydarzeń.

Najbliższe koncerty Szczecin Jazz:

IREK GŁYK VIBES EXPRESSION - 50th Birthday Tour

niedziela, 21 marca 2021 r.

godz. 20.00

live streaming z Jazzmentu

Od roku 2009 Irek Głyk prowadził swój rodzinny zespół P.I.K., w którym muzykował ze swoimi dziećmi. Na perkusji Patryk Głyk, Irek Głyk - wibrafon i Kinga Głyk - gitara basowa. W roku 2017 w roli perkusisty rozpoczął współpracę w zespole swojej córki, koncertując z nią w wielu prestiżowych miejscach sceny światowej. Obecnie wydał swój trzeci autorski wibrafonowy album pt: IREK GŁYK VIBES EXPRESSION. Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen, SBB, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami, w tym w USA, Niemczech i Francji.

KINGA GŁYK

wtorek, 23 marca 2021 r.

godz. 20:00

live streaming z Filharmonii

W marcu 2015 wydała swój debiutancki album „Rejestracja”. Płyta zebrała pozytywne recenzje Trójki - Polskiego Radia oraz magazynów „Jazz Forum" i „Twój Blues”. W październiku 2017 ukazał się album studyjny „Dream”. Płyta została nagrana w towarzystwie najbardziej znanych światowych muzyków, takich jak Greg Hutchinson (perkusja), Tim Garland (saksofon), Nitai Hershkovits (fortepian). W czerwcu 2016 roku BASS PLAYER UNITED opublikował na Facebooku film przedstawiający Kingę wykonującą „Tears in heaven” Erica Claptona. Klip okazał się wielkim sukcesem i w ciągu kilku dni przekroczył granicę 20 milionów wyświetleń. W 2019 wydała płytę „Feelings”. To bardziej osobisty album zawierający 12 utworów, z których część usłyszymy podczas koncertu.

20 LAT ORKIESTRY JAZZOWEJ

czwartek, 25 marca 2021 r.

godz. 20.00

video premiera

Orkiestra Jazzowa powstała dwie dekady temu i na przestrzeni lat wypromowała wielu artystów i wydarzeń kulturalnych. Świętuje swoje urodziny w doborowym gronie muzyków z Polski, Szwecji, Holandii i Stanów Zjednoczonych. Orkiestra Jazzowa została utworzona 13 kwietnia 2001 roku przez szczecińskiego saksofonistę, Sylwestra Ostrowskiego. Przez ostatnie sześć lat skupiała się na ścisłej współpracy ze Szczecińską Agencją Artystyczną przy produkcji festiwalu Szczecin Jazz. W jubileuszowym koncercie udział wezmą jazzmani zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m. in. Dorotę Miśkiewicz, Joannę Gajdę czy Bartosza Świątka.

Transmisje koncertów będzie można oglądać na profilu portalu wSzczecinie.pl na Facebooku: https://www.facebook.com/wszczeciniepl