Czasy zamkniętych kin, teatrów, sal koncertowych, klubów i innych miejsc, gdzie kultura gości na co dzień, jak na razie, są za nami. Szczecinianie chętnie korzystają z dostępnych wydarzeń oraz imprez, chcąc nadrobić stracony czas. A jest z czego wybierać, na koncerty zaprasza m.in. szczecińska agencja YEA!.

 

Nie tylko fanom brakowało koncertów, również artyści tęsknili za powrotem na scenę, nie da się więc ukryć, że występy są teraz jeszcze większą radością niż przed pandemią. W Szczecinie usłyszymy przekrój różnorodnych muzycznych twórców, którzy zadbają o niezapomnianie wrażenia.

Szansa na bliskie spotkanie

Już teraz można planować mikołajkowy wieczór i w ramach prezentu wybrać się do Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie na koncert Sylwii Grzeszczak, jednej z tych artystek młodego pokolenia, której nie trzeba przedstawiać. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, która zachwyca nie tylko głosem, ale i grą na pianinie. Podczas koncertu usłyszymy jej największe przeboje, ale i nowe aranżacje i piosenki. Na prawdziwych i oddanych fanów czeka nie lada okazja: w sprzedaży dostępne są bilety VIP Backstage, w cenie którego jest możliwość wejścia na backstage po koncercie i spotkania się z Sylwią, jej płyta oraz zestaw upominków od YEA!

Teatralno-muzyczny fenomen

Dla lubiących połączenia teatru i muzyki idealną propozycją będzie musical „Metro”, który od lat cieszy się niesłabnącym entuzjazmem. Będzie to jubileuszowy występ z okazji 30-lecia. I choć jest to propozycja dopiero na luty, a sytuacja związana z obostrzeniami jest cały czas kwestią otwartą, ludzie chętnie już teraz kupują bilety.

– Bilety się bardzo dobrze sprzedają, ruszyliśmy ze sprzedażą kilka dni temu, a już rozeszło się ich ponad 150, a to sporo – mówi Jakub Bylińsk z agencji YEA!.

„Metro” to historia grupy młodych wykonawców, który opowiadają o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Ze sceny płynie pasja i entuzjazm, taniec i śpiew, jakich polski teatr jeszcze nie znał.

Jest co świętować

W Szczecinie nie zabraknie również koncertów jubileuszowych. Z okazji 25 lat na scenie – już w styczniu – na koncert zaprasza Piotr Rubik. Nie zabraknie największych przebojów w wykonaniu wybitnych solistów, m. in. Mariusza Januszkiewicza czy Agnieszki Prekupień, którzy na estradzie wraz z Piotrem Rubikiem oraz zespołem muzycznym zaprezentują zupełnie nowe, a czasem nieoczekiwane interpretacje znanych utworów. Całość dopełnią opowieści ciekawych i zabawnych historii związanych z powstawaniem poszczególnych utworów, a także możliwość wspólnego śpiewania.

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz również mają co świętować – „Okrągły Jubileusz - 45 lat wspólnie na scenie”. Ten wyjątkowy okres to niezliczona liczba kompozycji napisanych przez Włodzimierza Korcza, a zaśpiewanych przez Alicję Majewską. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje artystki: „Żagiel”, „Być kobietą”, „Żyć się chce” czy „07 zgłoś się”. Na widzów czekać będzie również wiele ciekawych historyjek o wspólnej pracy duetu, a akompaniować będzie kwartet smyczkowy Warsaw String Quartet.

Koncert z niespodziewanym „gościem”

Kto w okresie bożonarodzeniowym choć ani razu nie nuci ani jednej kolędy? Wspólne kolędowanie to jedna z tradycji, która w polskich domach nadal trwa. W tym roku z okazji Bożego Narodzenia bracia Golcowie przygotowali dla widzów niezwykły prezent – wzruszający koncert, podczas którego zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy razem z… Janem Pawłem II. Elementem przedsięwzięcia są unikatowe nagrania – zapis kolęd śpiewanych przez Ojca Świętego podczas papieskich Wigilii – które Łukasz i Paweł otrzymali od zaprzyjaźnionej siostry Teodory, która pracowała podczas pontyfikatu Jana Pawła II w Watykanie. W czasie koncertu Golec uOrkiestra zaprezentuje 15 kolęd, ale także podzieli się swoimi świątecznymi wspomnieniami i opowie, dlaczego ich marzeniem było wspólne kolędowanie z Janem Pawłem II.

Powrót do początków

Najbliższa propozycja to listopadowy koncert akustyczny Maryli Rodowicz, który jest niepowtarzalną okazją do poznania zupełnie nowej, muzycznej strony Maryli Rodowicz. Jak mówią organizatorzy, jest to kameralne rendez vous, podczas którego artystka przypomni największe przeboje i zaśpiewa piosenki odrobinę mniej znane. A wszystko to w nowych akustycznych aranżacjach z akompaniamentem dwóch gitar, co formą pozwala powrócić do klimatu z początków kariery królowej polskiej sceny, kiedy na scenie towarzyszyli jej tylko gitarzyści.

Bilety na koncerty dostępne są na stronie: www.artbilet.pl.