31.05.2009 odbył się festyn „Ale frajda” organizowany z okazji Dnia Dziecka przez Stal Szczecin. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w siedemnastu konkurencjach sportowych, spotkać się ze szczecińskimi olimpijczykami i wrócić do domu z nagrodą z loterii fantowej.

Festyn rozpoczął się o godzinie 11.00. Od początku największym zainteresowanie cieszyła się przejażdżka jedną z dwóch kosiarek dostarczoną przez jednego ze sponsorów imprezy, firmę Leroy Merlin.  Długa kolejka ustawiła się do rzutu karnego strzelanego na bramkę, której strzegł Sergiej Szyprowski, były zawodnik Pogoni Szczecin i Hutnika Kraków. Oprócz tego na uczestników czekały "gigantyczne piłkarzyki", pole do siatkonogi oraz hokeja na trawie i wiele innych  . Były pokazy sprzętu strażackiego i Aikido, a dla czujących w sobie duszę artysty konkursy rysunku i karaoke. O godzinie 13.00 na stadionie pojawiła się pływaczka Katarzyna Baranowska, która obdarowała dzieci reprezentacyjnymi gadżetami.


O godzinie 14.30 odbył się turniej w którym udział wzięły drużyny: Pierwszego zespołu i olbojów Stali Szczecin, Olimpijczyków, Dziennikarzy i Pracowników Leroy Merlin . Rywalizację wygrała ekipa czwartoligowców. Na koniec odbyło się losowanie 30 nagród z loterii fantowej. Do wygrania był aparat fotograficzny, sprzęt sportowy, a także wiele innych ciekawych upominków. Festyn zakończył się około godziny 16.30.


Należy przyznać, że organizatorzy imprezy „Ale frajda” stanęli na wysokości zadania. Dzięki nim dla wielu dzieci kolejna, powszednia niedziela zamieniła się w czas radości zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu.