Na śródmiejskim odcinku przebudowy alei Wojska Polskiego praca wre. Nadal to jednak plac budowy, na którym mieszkańcy skarżą się na problem ze swobodnym poruszaniem. „Czasami naprawdę ciężko przejść z jednej strony na drugą”. „Często leży sprzęt budowlany” – narzekają szczecinianie.

 

Na modernizowanym śródmiejskim fragmencie alei Wojska Polskiego widać coraz więcej kostki brukowej i płyt chodnikowych. Najbardziej zaawansowany jest stan robót na środkowym odcinku arterii, gdzie obustronnie ułożona jest już nawierzchnia nowej jezdni, podobnie jak większość chodników.

Natomiast prace brukarskie nadal prowadzone są na odcinkach od placu Szarych Szeregów do ulicy Jagiellońskiej oraz pomiędzy placami Zgody i Zwycięstwa. I to właśnie w tych miejscach pojawia się problem. Mieszkańcy skarżą się na źle wytyczone przejścia dla pieszych.

– Często na trasie leżą jakieś rury, albo droga poprowadzona jest tak, że muszę pokonać kilkucentymetrowy wzrost terenu. Nie dam rady tego zrobić. Często muszę prosić o pomoc bliskich, a kiedyś nie musiałem – mówi pan Mariusz, który porusza się na wózku inwalidzkim.

Z podobnymi trudnościami borykają się inni mieszkańcy, szczególnie starsze osoby, bądź opiekunowie z wózkami dziecięcymi. – Czasami naprawdę ciężko przejść z jednej strony na drugą. – Często leży sprzęt budowlany, a człowiek nie raz potyka się na nierównych ścieżkach – skarżą się.

O interwencję w sprawie poprosiliśmy głównego inwestora prac, czyli miasto. – Wykonawca zostanie zmobilizowany do tego, aby dokonać poprawek w miejscach, które będą tego wymagały – poinformował portal wSzczecinie.pl Piotr Zieliński ze Szczecińskich Inwestycji Miejskich.

Jednocześnie miasto przypomina i apeluje do osób przemieszczających się w rejonie placu budowy, „aby zachowały w tym miejscu szczególną ostrożność”.