Nie zabraknie rozważań nad wierszami – o tym, jak powstają, co stanowi dla nich inspirację oraz jak odnaleźć w tym wszystkim własny język. Spotkanie to będzie również okazją do porozmawiania z autorem o jego ostatnich publikacjach.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza już dziś, 8 czerwca, o godzinie 18, na spotkanie autorskie z Jakubem Kornhauserem – poetą, tłumaczem, eseistą, literaturoznawcą. Za opublikowaną w 2015 „Dżdżownicę” otrzymał Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej. Podczas spotkania autor opowie o swojej twórczości i inspiracjach oraz o roli poezji w jego życiu. Nie zabraknie pytań o najnowsze publikacje, w tym o monografię „Preteksty, posłowia. Małe kanony literatury światowej”. Rozmowę poprowadzi Marcin Pierzchliński.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie dla ograniczonej liczby osób w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku: https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznaWSzczecinie.

A dzień później – 9 czerwca, w godzinach 17-20 – poeta poprowadzi warsztaty literackie dla młodzieży i dorosłych. Podczas warsztatów uczestnicy odniosą się do wiersza z dwóch perspektyw. Po pierwsze, potraktują go jako zadanie do wykonania. Po drugie, spojrzą dalej i głębiej na powstały już tekst. Powiedzą sobie także o podmiocie jako twórcy: kiedy warto pisać kolektywnie, a kiedy trzeba być sam na sam z tekstem. Warsztaty również odbędą się w filii nr 7. Na oba wydarzenia obowiązują bezpłatne wejściówki.

Bilety na spotkanie: https://app.evenea.pl/event/spotkanie-jakub-kornhauser/

Bilety na warsztaty: https://app.evenea.pl/event/warsztaty-jakub-kornhauser/