Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło prawdopodobnie wczoraj w nocy. Spłonęła drewniana wiata okalająca przenośną toaletę ustawioną na placu im. Waleriana Pawłowskiego na Pogodnie. Osiedlowcy zgłosili sprawę na policji i do Zakładu Usług Komunalnych. To nie pierwszy akt wandalizmu w tym miejscu.

Z informacji przekazanych przez internautów na facebookowej grupie mieszkańców osiedla Pogodno wynika, że do podpalenia doszło wczoraj nad ranem. Straż pożarna została wezwana na miejsce przed godziną piątą rano. Spłonęły przenośna toaleta oraz drewniana, estetyczna wiata, która ją okalała.

Jeszcze w weekend na skwerze im. Waleriana Pawłowskiego odbywały się wydarzenia plenerowe. Mieszkańców Pogodna bardzo boli kolejny akt wandalizmu, wcześniej regularnym zniszczeniom poddawane były amfiteatr oraz elementy małej architektury.

– Toaleta i wiata zostały postawione pod koniec roku. Na skwerze im. Waleriana Pawłowskiego odbywa się dużo imprez, stąd to bardzo potrzebna rzecz. Jeszcze w niedzielę wszystko było w porządku – mówi Polina Wierzchowiec, mieszkanka Pogodna.

Sprawa została zgłoszona na policję. Sprawca podpalenia jest poszukiwany.