O sensie wyznaczania dalekosiężnych planów oraz o granicach, które można przekroczyć, by je zrealizować – o tym mówi najnowszy klip Olka Różanka, który dzisiaj ma swoją internetową premierę. Fani artysty mogą być zaskoczeni nową odsłoną stylistyczną jego twórczości.

 

Olek Różanek, znany z grupy Chorzy i projektu Feng Szuja oraz Teatru Polskiego, prezentuje swój solowy kawałek. „Carnegie Hall” wyróżnia się na tle dotychczasowych dokonań artystycznych i jednocześnie jest zapowiedzią kolejnych produkcji, które w ciągu najbliższych miesięcy ujrzą światło dzienne.

Tym razem Olek Różanek zabrał się nie tylko za warstwę słowną utworu, ale również jest autorem muzyki oraz wokalnym i instrumentalnym wykonawcą piosenki.

Autorzy w teledysku bawią się formatem i klimatem taśmy filmowej, a także korzystają z prostych efektów specjalnych jak np. spadający rower z wieżowca. Jako lokalni patrioci wykorzystują piękno Szczecina poprzez pokazywanie go w nieoczywisty sposób.

– Szczecin jest w stanie zaoferować lokacje pod naprawdę najróżniejsze pomysły. Myślę, że znaleźlibyśmy miejsca z gotową scenografią pod gatunki rodem z dzikiego zachodu czy kryminału – mówi Michał Bączyński, który obok Piotra Gołdycha odpowiedzialny jest za scenariusz i reżyserię klipu.

„Carnegie Hall” na żywo będzie można usłyszeć po raz pierwszy 29 lipca podczas widowiska otwierającego szczeciński Teatr Letni im. Heleny Majdaniec. Specjalnie przygotowywany na tę okoliczność przez Olka Różanka oraz Borysa Sawaszkiewicza spektakl muzyczny „Lorem Ipsum Show” rozpocznie się o godzinie 21:00. Udział weźmie w nim szereg związanych z Szczecinem wykonawców, a utwór Carnegie Hall wykona Damian Ukeje.