To już piąta edycja wydarzenia, które rokrocznie organizowane jest w weekend największego rozkwitu krokusów na Jasnych Błoniach. Co prawda w tym roku na fioletowy dywan kwiatów musimy jeszcze poczekać. Do tego wg prognoz w sobotę czeka nas zimowa aura. Mimo wszystko warto wziąć udział w krokusowym święcie i wspólnie poszukać pierwszych znaków wiosny na Jasnych Błoniach.

Plenerowe "Śniadanie z krokusem" zaplanowano w sobotę (17 marca) w godz. 10:00-16:00.

– Tegoroczna edycja to przede wszystkim zaproszenie do świętowania w stylu slow – zachęca Patrycja Tokarska ze Skwer & Cube, organizatorka wydarzenia. – Zapraszam na wspólne śniadanie wśród krokusów i platanów, przygotowane przez szczecińskich gastronomów. Jako organizatorzy zadbamy nie tylko smaki, ale także o wrażenia artystyczne – zapowiada.

Poza tradycyjnym targiem śniadaniowym, podczas którego będzie można spróbować różnych smakołyków, w programie wydarzenia znalazło się sporo atrakcji. Dla dzieci przygotowano np. warsztaty plastyczne. Pod okiem wykładowców i studentów Akademii Sztuki będą kolorować tekturowe krokusy, a później zaaranżują kolorową łąkę na Jasnych Błoniach. W godz. 13:00-15:00 szczecińska liga Albatros Ultimate Szczecin zaprasza do udziału w rozgrywkach frisbee. Zaplanowano też naukę gry od podstaw.

Na „Śniadaniu z krokusem” będzie można też nabyć rośliny cebulowe. Odbędą się również warsztaty florystyczne, które poprowadzi Karolina Gołębiowska. Florystka podpowie, jak z zakupionych na targu roślin przygotować piękne, wiosenne kompozycje. Ponadto zaplanowano plenerowe czytanie książek poświęconych naturze, owadom i roślinom. Będzie można też obejrzeć wystawę o szczecińskich krokusach.

„ŚNIADANIE Z KROKUSEM”
17 MARCA 2018
program:


godz.: 10:00-16:00
targ śniadaniowy (pierwsze plenerowe śniadanie w 2018 roku - inicjatywa Śniadanie przy Błoniach);

godz.: 10:00-16:00
targ roślin cebulowych (prowadzony przez Rajski Ogród - Centrum Ogrodnicze Szczecin);

godz.: 10:30-16:00
plenerowe warsztaty malarskie, plastyczne dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, prowadzone przez wykładowców i studentów (z Pracowni Typografii i z Pracowni Plakatu i Grafiki Użytkowej) Akademii Sztuki w Szczecinie;

godz.: 10:30-13:00
warsztaty florystyczne (prowadzone przez Flora de Grumbkow - Karolina Maria Gołębiowska)

działania towarzyszące:
  • plenerowe czytanie książek poświęconych naturze, owadom i roślinom (godz.: 11:00-12:00 i 13:00-14:00);
  • plenerowa wystawa o szczecińskich krokusach;
  • promocyjna sprzedaż książek dedykowanych ogrodnictwu, architekturze krajobrazu, edukacji przyrodniczej i ekologicznej w księgarni Fika przy alei Papieża Jana Pawła II 6 oraz w „Między Wierszami” — księgarnio-kawiarni zlokalizowanej bezpośrednio przy Błoniach;
  • rzucanie latającym talerzem: otwarte rozgrywki, połączone z nauką podstaw gry — szczecińska liga Albatros Ultimate Szczecin (godz.: 13:00-15:00)
Więcej tutaj