Plenerowa kawiarnia, animacje dla dzieci, muzyka na żywo, pokazy zdobienia tortu i tworzenia lizaków – tak w skrócie prezentuje się słodki program urodzin jednej z najstarszych cukierni w Szczecinie. Mowa oczywiście o zakładzie Waldemara Kocha, który w tym roku obchodzi 50 lat i w niedzielę zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania na placu Lotników.

 

Organizatorzy zapowiadają, że to będzie jedno z najsłodszych wydarzeń tego roku w Szczecinie. Wszyscy mieszkańcy Szczecina zaproszeni są do wspólnego świętowania 50. urodzin cukierni Koch, które w niedzielę, 14 sierpnia, zostaną wyprawione na placu Lotników.

Nie zabraknie niespodzianek. Uczestniczka Masterchef Junior Małgosia Kucińska zaprasza na pokazy i warsztaty. Będzie także okazja do obejrzenia pokazu zdobienia tortu przez mistrza cukiernictwa z cukierni Koch oraz wspólnego tworzenia lizaków i cake pops.

Na placu Lotników wydzielone zostaną także specjalne strefy – muzyczna, gdzie czas umilać będą lokalni muzycy, animacji z zabawami dla najmłodszych, chilloutu i wspomnień, gdzie mieszkańcy będą mogli obejrzeć projekcję filmu i zdjęć z archiwum Cukierni Koch. Oficjalne zdmuchnięcie świeczek na urodzinowym torcie zaplanowano o godz. 13:30.

Wydarzenie jest częścią projektu Słynna Aleja, promującego znane szczecińskie marki skupione wokół śródmiejskiego fragmentu al. Wojska Polskiego. A jeden z najbardziej znanych lokali Cukierni Kocha mieści się właśnie przy al. Wojska Polskiego 4.