Nowe drzewa pojawią się zarówno na lewo-, jak i prawobrzeżu. Łącznie posadzonych ma zostać ponad 600 sztuk. Zakład Usług Komunalnych właśnie szuka firmy, która zrealizuje to zadanie.

Ogłoszony przez ZUK przetarg obejmuje nasadzenia 635 drzew. Znajdą się one we wszystkich rejonach Szczecina. Pojawią się m.in.: w Parku Żeromskiego, przy ulicy Felczaka, na placu Zwycięstwa, na placu Słowińców, przy ulicy Krakowskiej, Krygiera, w Parku Chopina, w Parku Kasprowicza, na Arkonce czy Cmentarzu Centralnym. Nowe nasadzenia zaplanowano również na Prawobrzeżu, m.in. w Parku Wolności, Parku Wszystkich Dzieci i Parku Majowe.

Zróżnicowane są również gatunki nasadzeń. Zamówienie obejmuje m.in.: robinie, lipy, jarząby, klony, wiśnie, platany, kasztanowce, buki, graby, świerki, daglezje czy brzozy.

– Drzewa będą miały 3-letnią gwarancję. Oznacza to, że obowiązkiem wybranej w przetargu firmy, będzie wykonywanie w tym czasie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych takich jak np. podlewanie, nawożenie czy odchwaszczanie – tłumaczy Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Zadaniem wykonawcy będzie przeprowadzenie wszystkich nasadzeń do 27 listopada 2020 roku. Termin składania ofert mija 23 września br.