Absolutna unikalność festiwalu polega na tym, iż odbywać się on będzie w trakcie dwudniowego rejsu po Bałtyku, na pokładzie promu Unity Line. W programie artystycznym m.in. Leszek Herman, duet Smolik i Kev Fox oraz muzyczna eksplozja w postaci OHO!KOKO.

Rozpoczęto sprzedaż biletów na jedno z najciekawszych, październikowych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Premierowe kino dokumentalne, literackie spotkanie autorskie i koncertowe emocje towarzyszyć mają jesiennej edycji imprezy Sea & Art Festival.

Wypłyń i chłoń kulturę

Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba na własną rękę szukać transportu poza granice Szczecina. O wszystko zadbał organizator, który zapewnia wygodny transfer spod hotelu Radisson w centrum miasta, aż do portu w Świnoujściu. Wyjazd zaplanowany jest na sobotę, 19 października. Powrót do tego samego miejsca ma nastąpić w niedzielę, w późnych godzinach wieczornych.

Na pokładzie promu Unity Line porozmawiać będzie można z Leszkiem Hermanem, dziennikarzem i pisarzem, który dwa lata temu otrzymał tytuł Honorowego Ambasadora Szczecina. Oprócz spotkania autorskiego, swoją premierę na pełnym morzu ma mieć film dokumentalny. Dzieło trzech twórców: profesora Pawła Siedlika, Mateusza Winkiela oraz Sebastiana Skorzyckiego opowiada o sportowych kulisach regat.

Electro, pop, soul i rock mieszają się w twórczości artystów znanych z programu „Must be the music” — zespołu OHO!KOKO. Ostatnio zaczarowali oni widownię festiwalu Pol’and’Rock, a teraz zagrają wśród szumu bałtyckich fal, specjalnie dla uczestników Sea & Art Festival. To jednak nie koniec muzycznych emocji, ponieważ pojawią się też posiadacze platynowej płyty, czyli Andrzej Smolik i KEV FOX. Pełen program artystyczny można odnaleźć na specjalnie przygotowanym profilu wydarzenia na Facebooku.

Jedz, baw się, zwiedzaj

Spotkania z kulturą na najwyższym poziomie to nie jedyne atrakcje w ramach Sea & Art Festival. Na promie Unity Line będzie można również skosztować smacznego obiadu, który przewidziany jest w cenie biletu. Uczestnicy za dodatkową opłatą mogą skorzystać z oferty śniadaniowej oraz sobotniej kolacji. Tuż po niej, równo o północy, swój występ będzie miał DVJ RINK, znany poznański DJ z piętnastoletnim stażem i wieloma zagranicznymi koncertami na koncie.

Kolejną atrakcją jest aktywność podróżnicza na lądzie, tuż po zawinięciu do portu w szwedzkim Ystad. Po tym 20-tysięcznym miasteczku wszystkich chętnych oprowadzi pilot, który opowie o historii i architekturze tego miejsca. Na blisko trzygodzinną wycieczkę z przewodnikiem wybrać się warto — chociażby dlatego, że kameralne, brukowane uliczki wraz z niską zabudową o tej porze roku mają prawdziwie pocztówkowy urok.

W ramach rejsu każdy pasażer ma zapewnione miejsce w kabinie, w standardzie zgodnym z wybraną opcją. W cenie biletu znajduje się również open bar, obowiązujący w nocy z soboty na niedzielę (22.00 - 04.00). Dostępność wejściówek, aktualne ceny i dobór opcji możliwe są do sprawdzenia bezpośrednio na stronie Unity Line. Zapraszamy!