Rusztowania, worki z gładzią, drabiny, szare ściany i powyciągane kable – tak na razie wygląda pierwszy salon literacki w Szczecinie. Ale już na maj zaplanowane są pierwsze wydarzenia.

Salon literacki Alef powstaje w pomieszczeniach po Empiku. Nowy obiekt Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie się mieścił przy al. Wojska Polskiego, a jego otwarcie zaplanowane jest na 5 maja.

Księgarnia przy al. Wojska Polskiego była pierwszym salonem Empik w Szczecinie. Gdy w 2012 roku podjęto decyzję o jego zamknięciu miasto chciało wystawić obiekt w przetargu. Na prośbę MBP plany zmieniono, a pomieszczenia przeznaczono na salon literacki.

Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu 2013 roku, jej zakończenie zaplanowane jest na maj 2014. Na powierzchni 365,9 m kw. odnajdziemy książki, czasopisma, audiobooki i filmy. To właśnie tutaj będą organizowane przeróżne spotkania literackie. MBP zamierza przywrócić swoje „stare” cykle m.in. "Errata Literata" czy "Herbatka u..”, nie zabraknie także nowych propozycji. Podczas pierwszego spotkania, które zaplanowane jest na 5 maja 2014, uczestnicy usłyszą o historii obiektu, w którym się znajdują.

Salon literacki Alef mieści się przy al. Wojska Polskiego 2. Całkowity koszt inwestycji to 1 600 000 zł. Na miesiąc przed otwarciem zajrzyjcie z nami do środka.