Problem z miejscami w szpitalach? Miasto niedostępne dla osób z niepełnosprawnościami? Niekonsultowane inwestycje miejskie? O największych społecznych bolączkach będzie można porozmawiać z dr. Adamem Bodnarem. Rzecznik Praw Obywatelskich przyjedzie do Szczecina już w najbliższy piątek, 14 czerwca.

Spotkanie w Szczecinie organizuje biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego uczestnicy będą mogli opowiedzieć dr. Adamowi Bodnarowi o problemach, z jakimi mierzą się mieszkańcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych w swoich społecznościach. Organizatorzy spotkania wskażą możliwe rozwiązania i podadzą przykłady, jak inni radzą sobie z podobnymi problemami. Każdy też może zgłosić indywidualne sprawy do prawnika z biura RPO. Bezpośrednio po spotkaniu, na stronie internetowej RPO, zostaną zamieszczone informacje o zgłaszanych problemach.

Zgłoszenia na spotkanie w Szczecinie można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie: https://www.rpo.gov.pl/formularz/spotkania-na-Pomorzu. Jest w nim miejsce na zgłoszenie konkretnego problemu.

Spotkanie w Szczecinie odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2019 r., w godz. 14:00 – 16:00 w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, przy ul. Mickiewicza 41 w Szczecinie. Udział jest bezpłatny. Więcej informacji: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/spotkania-adama-bodnara-na-pomorzu- zachodnim-i-w-wielkopolsce