W niespełna rok tania linia lotnicza Ryanair przewiozła 100 tys. pasażerów na trasie Szczecin-Warszawa. Stutysięczny podróżny został odprawiony w miniony wtorek (6 lutego). Z tej okazji na lotnisku w Goleniowie czekał słodki poczęstunek, a przewoźnik wprowadził specjalną promocję na bilety.

Linia Ryanair loty na trasie Szczecin-Warszawa realizuje od 27 marca 2017 roku (codziennie w sezonie letnim i 6 razy w tygodniu w sezonie zimowym).

– Cieszymy się bardzo z popularności naszej trasy ze Szczecina do Warszawy. Z tej wyjątkowej okazji wprowadzamy wielką wyprzedaż lotów ze Szczecina już od 39 zł, co potwierdza nasze zaangażowanie w rozwój ruchu lotniczego oraz turystyki w Szczecinie – mówi Olga Pawlonka, Sales & Marketing Manager Ryanaira.

Promocja dotyczy biletów na podróż w marcu i kwietniu. Obowiązuje do wtorku, 13 lutego, do północy lub do wyczerpania zapasów.

W marcu nowy kierunek ze Szczecina

– Nie minął nawet rok od uruchomienia przez Ryanair połączenia Szczecin-Warszawa-Szczecin, a już skorzystało z niego 100 tys. pasażerów. To pokazuje, jak ważna i potrzebna jest ta trasa dla mieszkańców Szczecina, Pomorza Zachodniego i okolic – mówi Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. – Jej sukces, oraz sukces pozostałych tras realizowanych z naszego lotniska przez Ryanair, pozwala przypuszczać, że również uruchamiana z końcem marca 2018 roku trasa do Edynburga cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem wśród naszych pasażerów, co byłoby by dobrym prognostykiem do dalszych rozmów z naszym pewnym i sprawdzonym partnerem na temat rozwoju siatki połączeń z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Loty ze Szczecina do Edynburga zostaną uruchomione dokładnie 27 marca 2018 roku i będą realizowane dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Trasa ta miała być obsługiwana już w październiku ubiegłego roku, ale wypadła z zimowego grafiku zanim zaczęły nią latać samoloty. Wcześniej ten sam przewoźnik obsługiwał to połączenie w sezonie letnim w 2012 i 2013 roku.


Jak podaje biuro prasowe, rok 2017 dla lotniska Szczecin-Goleniów był rekordowy. Liczba pasażerów odlatujących z niego wyniosła ponad 578 tysięcy (24 procent więcej niż w 2016 roku). W tym roku prognozuje się, że z podszczecińskiego portu lotniczego skorzysta 675 tys. osób.