Firma Hyundai Engineering weszła na plac budowy fabryki polimerów w Policach. Prace przy realizacji kompleksu chemicznego rozpoczną się od budowy nowego terminala przeładunkowo-magazynowego.

Wszystkie prace mają się zakończyć w 2022 r. W skład zintegrowanego kompleksu Polimery Police będą wchodziły instalacje do produkcji propylenu i polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy oraz infrastruktura logistyczna. Inwestor – Grupa Azoty Polyolefins – przekazał wykonawcy plac budowy 7 stycznia.

- Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj przekazać plac budowy naszemu generalnemu wykonawcy, który niezwłocznie rozpocznie na tym terenie prowadzenie prac. Osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w harmonogramie realizacji projektu, co stanowi dobrą prognozę na cały rozpoczęty właśnie rok. Jestem przekonany, że prace będą teraz już w widoczny sposób postępowały, a w najbliższym czasie umożliwimy firmie Hyundai realizację kolejnych elementów zakładu – mówił podczas uroczystości dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. oraz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Koszt całej inwestycji to ok. 6,5 mld zł. Czyni to z niej największą inwestycję w polskiej branży chemicznej.