Ponad 70 wystawców zgłosiło swój udział w tegorocznym Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym online. Zakupy można robić już od dziś. „Baza będzie bardziej urozmaicona i liczba wystawców będzie większa”.

 

Wirtualne domki zaoferują wyjątkowe rzeczy, w tym szereg bożonarodzeniowych ozdób: dekorowane donice, bombki, świąteczne krasnale czy ręcznie wytwarzaną ceramikę. Znajdą się również pomysły na prezenty: pyszne herbaty, książki ze Szczecinem w tle, szydełkowe arcydzieła, biżuteria, a nawet vouchery na kurs makijażu. Smakoszy ucieszy informacja o tym, że szczecińscy cukiernicy przygotowują bogatą ofertę serników, makowców oraz pierników. A tym szukającym tradycyjnych potraw, naprzeciw wychodzą przedsiębiorcy oferujący pierogi, barszcz i uszka, którzy przygotują dania w wersji klasycznej lub roślinnej.

Nowością w stosunku to tradycyjnego jarmarku jest wyróżnienie nowej kategorii – obok gastronomii i handlu pojawią się również usługi, w tym m.in. te oferowane przez salony kosmetyczne lub fryzjerskie.

– Zazwyczaj na stacjonarnym jarmarku mamy około 70-75 domków, więc na razie liczba jest podobna, ale zapisy cały czas trwają. Myślę, że nie dość, że ta baza będzie bardziej urozmaicona, to też i liczba wystawców będzie większa. Część zgłaszających się do nas firm jest zupełnie nowa – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Już od dziś, 4 grudnia, na stronie www.jarmark.szczecin.eu dostępna jest pełna oferta szczecińskich przedsiębiorców. Klikając w konkretny domek, dowiemy się, co ciekawego oferuje dany wystawca oraz gdzie możemy sfinalizować swoje zakupy.

– Lokalna solidarność ma teraz ogromne znaczenie. Jak widać korzystając z usług firm, które znajdują się w naszym sąsiedztwie możemy przygotować wyjątkowe święta – dodaje rzeczniczka. – Pamiętajmy, kupując lokalnie sprawiamy podwójną radość. Zachęcamy zarówno mieszkańców, jak i przedsiębiorców do uczestnictwa w Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym online.

Jarmark Bożonarodzeniowy online to kontynuacja pakietu pomocy dla przedsiębiorców Szczeciński Lokalny Solidarny na Święta. Biorący w nim udział przedsiębiorcy mogą liczyć na dodatkową promocję swoich ofert całkowicie za darmo. Jedyne, co muszą zrobić, to wysłać formularz. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 grudnia.

Dodatkowo, szczecińskim przedsiębiorcom pomóc ma Szczeciński Targ Świąteczny, który zlokalizowany będzie na dwóch placach: Adamowicza (30 stoisk) oraz Lotników (10 stoisk). Wśród wystawców znajdzie się 14 tych, którzy biorą udział również w wirtualnym Jarmarku. Świąteczny targ w centrum Szczecina potrwa od 9 do 20 grudnia.