Już od najbliższego poniedziałku, 1 czerwca, ruszają zapisy na DUTKA – Dziecięcy Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Przed najmłodszymi mieszkańcami Szczecina dwa semestry dobrej zabawy i przygody z nauką w murach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek (1 czerwca) o godz. 8.00. W tym roku organizatorzy przygotowali 150 miejsc dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. By zapisać dziecko na uniwersytet, trzeba wejść na stronę www.dutek.pl, założyć konto i wypełnić formularz on-line. 1 czerwca (poniedziałek) o godz. 8.00 należy przesłać go do organizatorów przez stronę internetową dutek.pl. O przyjęciu dziecka rodzice zostaną powiadomieni drogą mailową.

Zajęcia na DUTKU od 12 lat prowadzą nauczyciele akademiccy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Każdy uczestnik podczas wykładów wprowadzany jest w fascynujący świat nauk ścisłych.

– W tym roku poszerzyliśmy naszą ofertę o zajęcia warsztatowe i laboratoryjne. Chcemy, by dzieci uczestniczące w wykładach mogły poczuć się jak prawdziwi studenci. Część warsztatów planujemy przeprowadzić w nowo wybudowanej uniwersyteckiej zwierzętarni oraz Muzeum Ichtiologicznym. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, rok akademicki na DUTKU rozpoczniemy wyjątkowo na początku października – zapowiada Kinga Wełyczko z Biura Promocji ZUT.

Wszystkie niezbędne informacje nt. rekrutacji publikowane będą w aktualnościach na stronie internetowej oraz profilu DUTKA na Facebooku. Zajęcia dla małych studentów organizowane są w soboty i trwają około 90 minut. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Dziecięcy Uniwersytet Technologiczny działający przy ZUT jest najstarszym i pierwszym takim uniwersytetem w regionie. W roku 2010 DUTEK otrzymał status Ministerstwa Edukacji Narodowej „Miejsca Odkrywania Talentów”.

AUTOR ZDJĘCIA: ZUT