Najpierw wyremontowana zostanie ul. Górnośląska, prowadzącą do szczecińskiego portu. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą.

Prace zrealizuje firma MUSING BUD Sp. z o.o. S.K. Kosztować będą ponad 17 mln zł. Za te pieniądze przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni (zostanie podniesiona jej nośność), powstaną nowe miejsca postojowe, zjazdy i chodniki. Inwestycja obejmie również przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia i przebudowę kolizyjnych sieci (sieci elektroenergetyczne, sanitarne, wodociągowe, teletechniczne).

Całość potrwa 15 miesięcy, więc finału prac można się spodziewać pod koniec września 2021 r.

To pierwsze zadanie z szerokiego projektu zakładającego przebudowę układu dróg na Międzyodrzu. Jego następnym etapem będzie przebudowa Estakady Pomorskiej. Wyłoniono już wykonawcę, będzie nim firma Strabag Sp. z. o.o. Wartość kontraktu – 44,7 mln zł. Umowy jeszcze nie podpisano. Prace mają potrwać rok i wiązać się będą z utrudnieniami na głównej drodze w kierunku lewobrzeżnej części Szczecina.

W III kwartale 2020 r planowany jest przetarg na realizację ronda na ul. Energetyków. Dopiero w 2023 r. miałaby ruszyć budowa Mostu Kłodnego.