Inwestorem jest szczecińska spółka AM UNI-MEBEL wchodząca w skład grupy UNI-MEBEL, od 11 lat świadczącej usługi dla przemysłu morskiego. W specjalnej strefie ekonomicznej w Szczecinie – Trzebuszu (część SSE Euro-Park Mielec) na działce o powierzchni 2,0986 ha docelowo zostaną wybudowane trzy hale produkcyjno-magazynowe wraz z częścią socjalno-biurową.

Budowa już ruszyła. Kompleks przemysłowo-biurowy ma być gotowy na początku 2018 roku. Projekt architektoniczny przygotowała szczecińska pracownia IDS Architekci. Również ze Szczecina pochodzi firma, która będzie generalnym wykonawcą inwestycji (finalizowane są już rozmowy). 

 

Grupa UNI-MEBEL zajmuje się wyposażeniem wnętrz okrętowych oraz obiektów lądowych. Jak podkreślają właściciele firmy, zakres wykonywanych przez nich usług jest szeroki i obejmuje kompletny projekt wraz z wizualizacją, dokumentację techniczną, organizację projektu, wykonawstwo wraz z dostawami materiałów, nadzór i kontrolę jakości oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

 

AM Uni-Mebel to pierwsza firma, która otrzymała zezwolenie na działalność w podstrefie w Trzebuszu. Strefa została przygotowana dla inwestorów już w 2014 roku. To tereny położone niedaleko osiedla Dąbie, przy autostradzie A6 (węzeł Dąbie), dobrze skomunikowane z lotniskiem, portem morskim, Berlinem oraz z drogami ekspresowymi S3 i S10. Ich uzbrojenie, łącznie z inwestycją po drugiej stronie A6 - w podstrefie Dunikowo, kosztowało miasto 75 mln zł. Doprowadzono tam elektryczność, wodociągi, kanalizację sanitarną i deszczową, wybudowano drogi dojazdowe. 

 

W skład szczecińskiej części SSE Euro-Park Mielec wchodzi w sumie ok. 61 ha powierzchni przygotowanej dla inwestorów. Przedsiębiorcy inwestujący w specjalnej strefie ekonomicznej mogą liczyć na zwolnienia z podatku CIT oraz zwolnienia z lokalnego podatku od nieruchomości.