Ubrania, małe meble, sprzęt elektroniczny, książki, akcesoria – przez całe wakacje na Szczecińskim Bazarze Smakoszy poszukiwacze perełek oraz zwolennicy idei zero waste i recyklingu będą mieli okazję, by znaleźć coś dla siebie. Już od najbliższej niedzieli w przestrzeni OFF Mariny zagości pchli targ. Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający mają wstęp bezpłatny.

 

– Od najbliższej niedzieli (3 lipca) co tydzień przez całe wakacje organizujemy pchli targ, na którym każdy może się bezpłatnie wystawić – informuje Anna Fiodorowicz ze Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. – Jeżeli ktoś ma w domu rzeczy, które są mu już zbędne, zamiast je wyrzucać, może postąpić ekonomiczniej i ekologicznej, nadając im drugie życie. Wystarczy pojawić się w niedzielę na terenie OFF Mariny do godz. 11, aby móc się spokojnie rozstawić. Ważne, by mieć swój stolik czy krzesełko – zaznacza.

Pierwsza taka inicjatywa w tej części Szczecina

– Jedną z najważniejszych idei Szczecińskiego Bazaru Smakoszy jest zero waste, dlatego pomyśleliśmy, że wakacje są świetnym czasem na to, by każdy, kto ma rzeczy, które u niego się tylko kurzą, mógł puścić je dalej w świat. Mamy do tego odpowiednią przestrzeń, wiemy też, że jest duże zainteresowanie wśród odbiorców – tłumaczy Fiodorowicz. – Na Pomorzanach nie ma podobnego miejsca, wszystkie pchle targi, które są w Szczecinie, są daleko. My będziemy jedyną taką opcją na tym terenie.

Nie trzeba się wcześniej zapisywać, na nowym szczecińskim pchlim targu można wystawiać się całkowicie za darmo. I naprawdę można przyjść ze wszystkim: ubraniami, zabawkami, książkami, biżuterią, małymi meblami, małymi sprzętami AGD i RTV. 

Lato w mieście może być ciekawe

Pchli targ to idealne uzupełnienie Szczecińskiego Bazaru Smakoszy, który będzie działać w niedziele przez całe wakacje. Na odwiedzających czekać będą wystawcy ze swoimi produktami, na dziedzińcu nie zabraknie leżaczków i parasoli, które uchronią przed palącym słońcem. Na miejscu będzie można uraczyć się zimnymi napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi, a także spróbować serwowanego na miejscu jedzenia.

Szczeciński Bazar Smakoszy zaprasza w każdą niedzielę w godz. 10-15 do OFF Mariny przy ul. Chmielewskiego 18. Organizatorzy zapewniają, że można do nich spokojnie dojechać samochodem od ul. Smolańskiej (od strony Netto) i zostawić auto na bezpłatnym parkingu na terenie OFF Mariny. Można wybrać się również transportem miejskim – w stronę Pomorzan kursują zarówno tramwaje, jak i autobusy. Ci, którzy dotrą rowerem, będą mieli gdzie go przypiąć. Organizatorzy zapraszają także mieszkańców ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.