Postaw na lokalne pozycjonowanie i wyróżnij swoją firmę w Szczecinie na tle konkurencji! Sprawdź, jak tego typu aktywność wpłynie na rozpoznawalność marki.

Chcąc wypromować swoją firmę w Szczecinie, warto postawić na skuteczne działania reklamowe w sieci. Osoby poszukujące konkretnych produktów lub usług, coraz częściej wykorzystują do tego celu wyszukiwarkę internetową, a więc powinieneś zadbać o to, aby mogli w ten sposób dotrzeć również do Twojej firmy. Jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta: postawić na pozycjonowanie. Działania SEO mają na celu wzmocnienie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania Google. To skuteczny sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki, a także na dotarcie do większej liczby Klientów.

Dla przedsiębiorstw zajmujących się świadczeniem usług na ściśle określonym obszarze bądź sklepów stacjonarnych z ofertą dedykowaną głównie konsumentom z regionu, szczególnie opłacalna jest inwestycja w pozycjonowanie lokalne. Niesie ona za sobą szereg długofalowych korzyści, gwarantując wzrost sprzedaży produktów lub usług. Celem tego typu działań marketingowych jest poprawa pozycji strony w wynikach wyszukiwania na tzw. frazy geolokalizowane. W odróżnieniu od zwykłych słów kluczowych, w tym przypadku dodaje się do nich konkretne lokalizacje, m.in. nazwę miasta. Tak przygotowana fraza może mieć więc np. postać "części samochodowe Szczecin".

Zaletą tego rozwiązania jest mniejsza konkurencja na lokalne słowa kluczowe. Dzięki temu stronę pozycjonuje się szybciej, a i jest to proces łatwiejszy, więc jednocześnie stosunkowo niedrogi. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat takie promocji? Wiele przydatnych informacji znajdziesz pod tym adresem: https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/.

 Jakie efekty przynosi pozycjonowanie lokalne w Szczecinie?

Co konkretnie możesz uzyskać, decydując się na działania SEO o charakterze lokalnym?

Po pierwsze: wyróżnienie marki na tle innych firm. Konkurencja nie śpi, a witryna pozycjonowana na frazy z uwzględnieniem lokalizacji pozwoli Ci ją wyprzedzić i dotrzeć do wybranej grupy docelowej.

Po drugie: rozpoznawalność firmy. Takie działania to doskonały sposób na zbudowanie silnej i dostrzegalnej marki - takiej, którą Klienci będą darzyć pełnym zaufaniem. Najlepsza metoda na zbudowanie rozpoznawalności to wejście na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google dla fraz ściśle związanych z Twoim biznesem.

Po trzecie: zwiększenie obrotów przedsiębiorstwa. Pozycjonowanie lokalne bezpośrednio wpływa na wzrost dochodów firmy. Dotarcie do większego grona Klientów z okolicy z pewnością pozytywnie wpłynie na sprzedaż Twoich produktów bądź usług.

Pozycjonowanie lokalne firm ze Szczecina to proces wieloetapowy

Agencje marketingowe oferują szereg sprawdzonych działań i metod, mających na celu jak najlepsze wypromowanie firmy, takich jak:

  • audyt SEO,

  • dobór odpowiednich słów kluczowych,

  • content marketing,

  • optymalizacja SEO.

Wstępem do pozycjonowania lokalnego jest przeprowadzenie kompleksowego audytu. Wykonuje się go na początku prac po to, żeby przygotować strategię dla kolejnych działań. Jego celem jest sprawdzenie, czy Twoja strona internetowa działa prawidłowo pod kątem standardów ustalonych przez Google. W jego trakcie weryfikowane są również kwestie techniczne, takie jak: szybkość ładowania witryny, funkcjonalność czy dopasowanie jej do urządzeń mobilnych (responsywność). Dzięki audytowi SEO wiesz, jakie ewentualne poprawki należy wykonać, by Twoja witryna działała jeszcze lepiej i szybciej się pozycjonowała.

Bardzo ważne są również frazy kluczowe. Mianem tym określa się zapytania, w postaci pojedynczych słów lub grup wyrazów, które internauci wpisują w wyszukiwarce internetowej. Aby je odpowiednio dobrać, warto wspomóc się specjalnymi narzędziami, np. Senuto czy Semstorm.

Content marketing, czyli tzw. marketing treści, to strategia polegająca na tworzeniu ciekawych, atrakcyjnych dla odbiorcy artykułów, zgodnych ze standardami SEO i odpowiednio nasyconych frazami.

Powierzając pozycjonowanie lokalne specjalistom, możesz mieć pewność, że już po krótkim czasie zobaczysz efekty w postaci zwiększenia ruchu na stronie. Postaw więc na dobrą reklamę i już dziś wyróżnij się na szczecińskim rynku. Więcej informacji o usługach tego typu znajdziesz pod linkiem: https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/szczecin/.