13 z 17 członków Rady Medycznej powołanej przy Kancelarii Premiera złożyło dzisiaj rezygnacje. Wśród odchodzących jest także prof. Miłosz Parczewski, Konsultant Wojewódzki ds. Chorób Zakaźnych, a jednocześnie jeden z najbardziej uznanych ekspertów w zakresie walki z COVID-19.

 

Komunikat Rady Medycznej przy Premierze Mateuszu Morawieckim dotarł do Polskiej Agencji Prasowej. Czytamy w nim:

„Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych”.

Żaden z lekarzy póki co nie komentuje decyzji o odejściu. Na wiadomości nie odpowiada również prof. Miłosz Parczewski, jeden z członków Rady, który dzisiaj złożył rezygnację. Odeszło w sumie 13 z 17 członków naukowego gremium. Media ogólnopolskie jako jeden z powodów podają tolerancję polityków partii rządzącej na głoszenie antyszczepionkowych teorii.

Pandemia COVID-19 się nie zatrzymuje. W piątek na Pomorzu Zachodnim odnotowano 624 zakażenia. Zmarło 19 osób. Statystyki pokazują wzrost liczby zakażeń w porównaniu z ubiegłym tygodniem.