Aż pięć znanych i lubianych kabaretów na jednej scenie! Już za nieco ponad miesiąc (dokładnie 24 sierpnia) w Teatrze Letnim w Szczecinie odbędzie się Gala Kabaretowa. Mamy dla Was bilety na to wydarzenie.

Najdłużej działająca z grup zaproszonych przez organizatorów to Kabaret Koń Polski. Została założona w 1985 roku w Koszalinie w środowisku akademickim Wyższej Szkoły Inżynierskiej (obecnej Politechniki Koszalińskiej). Jeszcze w tym samym roku zdobyła Grand Prix na Festiwalu PAKA w Krakowie, a później wiele innych wyróżnień. Jej liderem i założycielem jest Leszek Malinowski, autor i reżyser skeczy, dobrze znany jako odtwórca postaci Heli i Badziewiaka.

Krótszy staż ma ekipa Łowcy.B – kabaret z Cieszyna. Powstał w 2002 roku dzięki inicjatywie studentów Uniwersytetu Śląskiego w tym mieście i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach kabaretowych w kraju (np. PAKA czy Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry). To wielokrotni gospodarze i goście telewizyjnych programów kabaretowych w TVP i Polsacie.

W Szczecinie zobaczymy też dwie grupy z tzw. Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret Ciach został założony zimą 1994 roku przez ówczesnych studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (dziś Uniwersytet Zielonogórski). Obecnie w skład Ciacha wchodzą: Małgorzata Czyżycka, Leszek Janek, Tomasz Kowalski i Mateusz Czechowski. Czy pokażą jakieś skecze ze słynnego programu „Miłość, przyjaźń, fajerwerki”? Przekonamy się 24 sierpnia!

Również z Winnego Grodu pochodzi Kabaret Jurki (także założony w 1994 roku), czyli Agnieszka Marylka Litwin, Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo i Marek Litwin. Pierwsza ważna nagroda, jaką otrzymali, to Grand Prix na Festiwalu Kabaretowym Mulatka w Ełku w 1995 roku. Mówi się o nich, że doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością i świetnie improwizują, a ich najnowszy program to „Last minute”. ​

Kabaret Chyba to znana wrocławska grupa, laureat nagród na wszystkich festiwalach kabaretowych w Polsce, zwycięzca festiwalu PAKA w 2010 roku, Trybunałów Kabaretowych w Piotrkowie Trybunalskim, zdobywca Grand Prix Przewałka w Wałbrzychu. Jego członkowie od lat współpracują z Kabaretem Moralnego Niepokoju, są często zapraszani do realizacji telewizyjnych, a można ich także usłyszeć regularnie w programach Radia Wrocław.

Bilety na galę są do kupienia w Szczecinie w sklepie muzycznym Riff (ul. Bałuki 10) oraz w Księgarni Zamkowej (pl. Hołdu Pruskiego 8) lub drogą elektroniczną: www.kupbilecik.pl/imprezy/36341/Szczecin/Gala+Kabaretowa+-+Szczecin+2019/.

KONKURS:

Dla naszych czytelników mamy aż 4 podwójne wejściówki na kabaretowy wieczór, który w szczecińskim Teatrze Letnim odbędzie się 24 sierpnia o godz. 19:00.

Co zrobić, by je zdobyć?

Wystarczy dokończyć zdanie / wypowiedź: „Wybiorę się na kabarety, bo...” i swoją odpowiedź przesłać na adres: konkurs@wszczecinie.pl. Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku do końca dnia, tj. 29 lipca do godz. 23:59. Nagrodzone zostaną najciekawsze odpowiedzi. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową i poinformujemy jak odebrać wygraną.