Tak zapewniają przedstawiciele inwestora i generalnego wykonawcy. Przy zachowania zasad bezpieczeństwa, prace zostaną w najbliższych dniach zintensyfikowane.

– Zagrożenie koronawirusem nie opóźnia budowy Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Generalny wykonawca - firma ERBUD S.A. - realizuje działania zalecane przez WHO, by chronić zdrowie swoich pracowników, podwykonawców i kontrahentów – informuje Jarosław Dobrzyński, rzecznik prasowy MCN.

Budowlańcy zmagali się w ostatnim czasie z trudnościami związanymi z pracą przy fundamentach. Nurkowie musieli usuwać z zalanego wykopu znaczną ilość pali żelbetowych i konstrukcji drewnianych, fundamentów, ścian i innych konstrukcji żelbetowych i ceglanych. Zakończono wylewanie płyty fundamentowej, jej izolację, oraz instalacje sanitarne pod płytą fundamentową.

– Częściowo wykonano już płytę fundamentową parteru, słupy, ściany, belki i stropy parteru. Do 20 marca zostaną wykonane ściany podziemia, a do 25 marca zakończone prace przy wylewaniu tzw. ściany szczelnej. Do końca miesiąca zostanie ukończone wykonanie płyty parteru. Do połowy kwietnia będzie wykonany strop nad poziomem -1. W przyszłym miesiącu zaplanowano spotkanie z biurem projektowym Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci celem omówienia kwestii związanych z klatką zewnętrzną, cokołem zewnętrznym, balustradami wewnętrznymi, fasadą szklaną oraz drzwiami wewnętrznymi – informuje Jarosław Dobrzyński.

Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa kluczowe w dobie pandemii koronawirusa, prace zostaną w najbliższych dniach zintensyfikowane. Na placu budowy pojawi się więcej pracowników. Zwiększy się również liczba godzin przeznaczana do wykonania planowanych prac.