Do 57 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w województwie zachodniopomorskim. W całym kraju liczba osób z COVID-19 zbliża się do 1900, a liczba zmarłych wzrosła do 22.

- Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejny przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To starszy mężczyzna z powiatu gryfickiego, który jest hospitalizowany w SPWSZ przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie – poinformowała dziś wieczorem Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Na ten moment (niedziela, godz. 20:00) w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie hospitalizowanych jest 31 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem.

- 28 osób w oddziale zakaźnym. Do ostatniego bilansu z godz. 14.00 mamy dodatkowo dwie osoby: dziś po południu została przyjęta kobieta w średnim wieku oraz starszy mężczyzna – informuje Natalia Andruczyk, rzeczniczka placówki.

Roczne dziecko przebywa w dziecięcym oddziale zakaźnym oraz dwie osoby w stanie ciężkim znajdują się w oddziale intensywnej terapii.  

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Zachodniopomorskiem wynosi 57, w tym jedna osoba zmarła.