Sytuacja jest nietypowa i jak podkreślają służby może być niebezpieczna dla mieszkańców, stąd szybkie działanie interwencyjne. Rój pszczół został strącony przez mieszkańca jednej z kamienic przy ul. 5 Lipca. Rój rozsypał się na środku ruchliwej ulicy i powoli zaczął się rozprzestrzeniać. Wiele sygnałów trafiło do Straży Miejskiej w Szczecinie. Na miejscu działa już straż pożarna oraz wezwano prywatną firmę pszczelarską, która zajmie się owadami, gdy te zostaną już zebrane z ulicy.

Rój pszczół na ulicy znalazł się około godziny 11.00. O sytuacji poinformowali nas internauci, którzy nie byli jednak w stanie określić jak wiele owadów znalazło się na ulicy.

- Nie należy podchodzić do roju, bo rozjuszone pszczoły mogą być niebezpieczne - mówi Joanna Wojtach ze Straży Miejskiej, radząc okolicznym mieszkańcom zamknięcie okien i jeżeli jest to możliwe unikania wychodzenia na ulicę. Na miejscu jest już straż pożarna.

- Strącono rój pszczół, obecnie czekamy na specjalistę, który zajmie się owadami. Miejsce jest zabezpieczone, by samochody w niego nie wjechały ani by mieszkańcy nie przechodzili obok. Akcja może potrwać na miejscu kilkadziesiąt minut - mówi Przemysław Majer, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Szczecinie.

W okolicy ograniczony jest ruch samochodów. Mogą tworzyć się korki.