W listopadzie 2019 roku powinna zakończyć się renowacja Willi Lentza. Wciąż jednak nie wiadomo kto zostanie zarządcą tego obiektu i jakie dokładnie będzie jego przeznaczenie.

W grudniu rozstrzygnięto przetarg na przebudowę i remont Willi Lentza. Zwyciężyła firma Konsart ze Szczecina, która jako jedyna złożyła ofertę. Za wykonanie wszystkich prac zaproponowała 16,7 mln zł, czyli prawie 3 mln zł więcej niż wcześniej na ten cel przewidywało miasto.

Od 2008 r. willa przy al. Wojska Polskiego 84 stoi pusta. Wcześniej przez lata w jej wnętrzach mieścił się Pałac Młodzieży. Po remoncie znów służyć ma szeroko pojętej kulturze, ale na razie wciąż nie wiadomo jak to będzie wyglądało w praktyce.

- W tej chwili trudno określić, kto będzie zarządcą budynku. Po modernizacji obiekt będzie służył jako miejsce działań kulturowych dla wszelkiego typu instytucji i sektorów oraz mieszkańców Szczecina – mówi Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta.

Wiadomo natomiast jak zaaranżowane zostaną pełne przepychu wnętrza. Po przebudowie w Willi Lentza znajdzie się m.in.: sala multimedialna ze sceną, biblioteka/księgarnia multimedialna, salon literacki, salon muzyczny, sale wystawowe i konferencyjne, a w piwnicy sala jadalna oraz bufet.