Tego lata pogoda dopisała, co widać też w liczbie odwiedzających szczecińskie kąpieliska. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście Arkonka. W tym sezonie kompleks odwiedziło ponad 200 tys. osób. To prawie dwa razy więcej niż w roku poprzednim!

Tegoroczny sezon kąpielowy trwał od 15 czerwca do końca sierpnia. Wyjątkiem była Arkonka, na której – na prośbę mieszkańców – z basenów można było korzystać aż 21 września.

Jak informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, Arkonka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

– Od czerwca do września przyszło na nią blisko 210 tysięcy osób! Rok wcześniej było 107 tysięcy plażowiczów. Najmniejszym zainteresowaniem obiekt cieszył się we wrześniu. Z basenów skorzystały zaledwie 244 osoby – mówi Kus. – Kąpieliska w Dąbiu, na Dziewokliczu oraz na Głębokim odwiedziło łącznie (od 15 czerwca do końca sierpnia) 114 425 osób. Rok wcześniej było o 15 tysięcy plażowiczów mniej – dodaje.

Od minionej soboty wstęp na Arkonkę ponownie jest bezpłatny. Obiekt można odwiedzać przez cały tydzień w godz. 10:00-18:00.

Tyle plażowicze zostawili w kasach

Jak dodaje Kus, w tym roku plażowicze zostawili w kasach Arkonki 936 603 zł. Na pozostałych kąpieliskach 531 565 zł. Na utrzymanie wszystkich obiektów Zakład Usług Komunalnych posiada 3,3 mln zł.

Wkrótce w miejscu skateparku powstanie lodowisko

Na Arkonce rozpoczęto również prace zmierzające do otwarcia lodowiska. Powstanie on w miejscu obecnego skateparku. W listopadzie urządzenia zostaną odsunięte na bok oraz zabezpieczone. Na płycie pojawią się bandy, które wyznaczą teren tafli.

– Lodowisko będzie czynne od 1 grudnia do 24 lutego. Ceny biletów pozostaną takie, jak w ubiegłym roku – mówi Kus.