Lipiec 2018 to najlepszy miesiąc w historii Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Na lotnisku po raz pierwszy w ciągu miesiąca obsłużono 60 tys. pasażerów!

W minionym miesiącu z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów skorzystało 61 687 pasażerów. Tym samym po raz pierwszy w historii pokonano barierę 60 tys. pasażerów obsłużonych podczas jednego miesiąca kalendarzowego.

– Ten historyczny wynik pokazuje, że nasz regionalny port lotniczy z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego, ale również wśród turystów coraz chętniej odwiedzających Szczecin oraz doceniających uroki Województwa Zachodniopomorskiego – mówi Elwira Postrożna z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. – Ten trend, obserwujemy głównie na kierunkach skandynawskich, na których to około 35-40 % pasażerów stanowią turyści – dodaje.

Jak informuje, widać to dobrze na przykładzie uruchomionego w maju br. połączenia ze Sztokholmem. Na tym kierunku turyści niejednokrotnie stanowią połowę wszystkich pasażerów.

Dużą popularnością cieszą się również połączenia z Warszawą. Aktualnie w siatce goleniowskiego lotniska znajdują się cztery dzienne połączenia ze stolicą Polski.

– Z naszych obserwacji wynika, że coraz chętniej wykorzystywany jest wczesnoporanny rejs do Warszawy, za sprawą którego, szybko przesiadając się w Warszawie, do prawie wszystkich najważniejszych miast europejskich możemy dotrzeć do godziny 09.30 – 10.00, mając możliwość powrotu do Szczecina w tym samym dniu – mówi Postrożna.

Władze lotniska szacują, że w 2018 roku z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów po raz pierwszy w historii skorzysta ponad 600 tys., osiągając wynik na poziomie 630-650 tys. pasażerów.

Obecnie z Goleniowa można polecieć do: Warszawy (PLL Lot i Ryanair), Londynu Stansted, Dublina, Liverpoolu, Edynburga (Ryanair), Oslo Torp, Stavanger, Bergen, Sztokholmu Skavsta (Wizz Air), Oslo Gardemoen (Norwegian).