Jezioro Resko Przymorskie to doskonałe miejsce do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu czy kitesurfingu. Teraz jest to jeszcze przyjemniejsze, dzięki nowej infrastrukturze Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej, które powstało w Dźwirzynie. Inwestycja o wartości 16 mln zł była możliwa dzięki wsparciu z funduszy europejskich.

Resko to jezioro przybrzeżne Bałtyku, oddzielone od morza wąskim pasem mierzei. Morska bryza sprawia, że niemal zawsze są tutaj dobre warunki do żeglowania. W dodatku jezioro jest płytkie, więc jest świetnym miejscem dla młodych adeptów tego sportu.

Komfortowe warunki

Od niedawna dogodne warunki naturalne uzupełnia nowoczesna baza sportowa. Tuż przy brzegu powstało w pełni wyposażone centrum żeglarskie. Jest budynek z salami wykładowymi, zapleczem sanitarnym i tarasem widokowym, są hangary na łodzie i pomieszczenia warsztatowe. Przebudowane też nabrzeże, powstały pochylnie do wodowania jednostek, pomyślano o placu do postoju łodzi i parkingu.

Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie uzupełniło infrastrukturę Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Jego budowa kosztowała ok. 16 mln zł. Blisko 5 mln zł wsparcia pochodziło z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w tym roku online

Dźwirzyno to tylko jedno z wielu miejsc na Pomorzu Zachodnim, które zmieniło się dzięki funduszom europejskim. O tym jak dotacje unijne zmieniły Polskę, opowiedzą beneficjenci tych zmian podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich (25-27 września). To już siódma edycja tej imprezy, która w tym roku odbędzie się w wyjątkowej odsłonie – online. Na stronie dniotwarte.eu pojawią się wirtualne spacery, warsztaty, webinaria, koncerty i inne atrakcje. Są też konkursy z nagrodami.