Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w piątek odwiedził Szczecin. Spotkał się z prezydentem Piotrem Krzystkiem, rozdał bilety na Campus Polska Przyszłości oraz zabrał głos w bieżących tematach. – Chcemy, żeby Campus był bardzo różnorodny. Dlatego do udziału w nim zaprosiliśmy także Ukraińców. Po pierwsze dlatego, że Ukraina jest tematem, który nie schodzi nam z ust i umysłów. Po drugie dlatego, że na Campusie będziemy rozmawiać także o sytuacji Ukrainy oraz o sytuacji obywatelek i obywatel Ukrainy, którzy przyjechali do Polski – mówił Rafał Trzaskowski w czasie konferencji. W Szczecinie politykowi towarzyszył Konsul Honorowy Ukrainy Henryk Kołodziej.

 

Na Campus Polska Przyszłości organizowany przez Rafała Trzaskowskiego pojadą Katerina i Sofija, znane w Szczecinie z aktywnej działalności w stowarzyszeniu Mi-Gracja.

– Cieszę się, że Ukraina została zaproszona do Unii Europejskiej. Status państwa kandydującego sprawia, że wszyscy mamy nadzieję, że Unia Europejska stanie na wysokości zadania. Proces integracji Bałkanów z UE trwa ponad 20 lat, czas przyspieszyć ten proces, to istotny test, który pokazuje, czy poważnie traktujemy obecną sytuację geopolityczną – mówił w Szczecinie Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski w Szczecinie mówił także o sondażach, które w ostatnim czasie pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość delikatnie traci poparcie.

– Spadki PiS tłumaczą się same. Był robiony sondaż, że 60% Polek i Polaków uważa, że PiS nie walczy wystarczająco z inflacją i drożyzną. Rządzący sprzyjają drenowaniu kieszeni i społeczeństwo na to reaguje.

Campus Polska Przyszłości organizowany przez Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia w miasteczku uniwersyteckim Kortowo na terenie Olsztyna i weźmie w nim udział 1300 młodych osób.