Nad Odrą trwają przygotowania do 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2017. Na Wyspie Grodzkiej instalowane są wyrzutnie fajerwerków, a na Trasie Zamkowej rośnie wieża do spektakularnych akrobacji.

Pyromagic to jedna z największych atrakcji nadchodzącego weekendu. W tym roku będzie to już dziesiąta edycja, w ramach której czeka nas finał finałów. 11 i 12 sierpnia zmierzą się w nim najlepsi z najlepszych, czyli zwycięzcy Pyromagic z ostatnich czterech lat. Będą to firmy z Austrii, Belgii, Luksemburga i Szwajcarii.

– Uczestnicy mają określone, te same kryteria pokazów. W tym roku zdecydowaliśmy, że ekipy muszą wystrzelić ponad 2 tys. tzw. ładunków wysokich. Dzięki temu zobaczymy naprawdę wielkie widowisko – zapowiada Ryszard Suzdalewicz z firmy rodzinnej SUREX, współorganizatora festiwalu. – Tłem muzycznym do pierwszych 2,5 minut pokazów będzie Hungarian Dance Johannesa Brahmsa. Później każda firma zaprezentuje swoje własne aranżacje.

Będzie to możliwe dzięki tysiącom ładunków pirotechnicznych, które instalowane są na Wyspie Grodzkiej. To tutaj ustawiane są specjalne wyrzutnie wraz z zapalnikami, które w najbliższy piątek i sobotę pozwolą w szczecińskie niebo wystrzelić kolorowe sztuczne ognie. W ciągu dwóch dni zużyte zostanie nawet 10 ton masy pirotechnicznej!Aż 5 pokazów
W tegorocznej edycji Pyromagic zobaczymy aż pięć widowiskowych pokazów. Poza uczestnikami konkursu specjalny pokaz pirotechniczny zaprezentuje gospodarz festiwalu – firma Surex. To widowisko będzie można obejrzeć w sobotę tuż przed północą.

Dodatkową atrakcją będzie specjalny pokaz dymny, który w piątek, 11 sierpnia, o godz. 20:40 rozpocznie szczeciński Festiwal Sztucznych Ogni. Dużo więcej atrakcji

To jednak nie koniec przygotowań. Na ulicy Jana z Kolna pojawia się jarmark towarzyszący Pyromagic, a przy fontannie stanęła scena, na której wystąpią GOORAL, Psio Crew, Dj Haris Pilton i The Ufoslavians. Wszystko to w ramach Szczecin Music Live, którego występy odbywać się będą pomiędzy pokazami fajerwerków. W sferycznych namiotach na Łasztowni wystartowała już także strefa klubowa. Codziennie, od czwartku do soboty (włącznie) będzie można skorzystać tutaj z beachbaru oraz posłuchać zróżnicowanej muzyki granej przez dj-ów. Od 10:00 do 18:00 działać tu będzie tzw. strefa chill, zaś od 18:00 do 02:00 strefa imprezowa.

Na Trasie Zamkowej w górę pnie się wieża, z której już w sobotę skakać do Odry będą najlepsi zawodnicy na świecie. W ramach drugiej edycji Water Show Szczecin odwiedzający Wały Chrobrego zobaczą widowiskowe akrobacje w wykonaniu m.in. flyboardzistów, wakeboardzistów i uczestników zawodów wykorzystujących poduchę blob. Nie ma jednak wątpliwości, że największym zainteresowaniem cieszyć się będą zawody w high divingu, a więc skoków do wody z wysokości aż 27 metrów.ZOBACZ TEŻ: Nowe atrakcje w ramach Pyromagic 2017 w Szczecinie [program]