Pod koniec tego roku gotowe ma być nowe miejsce rekreacji, stanowiące jednocześnie punkt startu wycieczek po Puszczy Bukowej. W Podjuchach przy ul. Skalistej 24 powstaje kompleks Bukovasport.

To inwestycja wybrana przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Nowa infrastruktura powstaje tuż przy Puszczy Bukowej, w miejscu dawnego boiska przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Realizatorem inwestycji jest TBS Prawobrzeże, który, po przetargu, zlecił jej wykonanie firmie LIK-BUD z Polic. Koszt wszystkich prac to 4,2 mln zł.

- Inwestycja ruszyła w lutym br. Do tej pory wykonano już podbudowę pod boisko do piłki nożnej, izolację termiczną płyty fundamentowej i strop budynku, w którym znajdą się szatnie i sanitariaty. Obecnie uzgadniane są nawierzchnie boisk do piłki nożnej, tenisa oraz wyposażenie placu zabaw – informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy TBS Prawobrzeże.

Kompleks Bukovasport będzie się składał z kilku boisk, m.in. do koszykówki i siatkówki, tenisa ziemnego, badmintona oraz piłki nożnej. Powstaną też: 3-torowa bieżnia, trybuny i zaplecze z sanitariatami oraz szatniami. Z myślą o najmłodszych przygotowane zostaną ścianki wspinaczkowe oraz minipark linowy z wieżą i platformą widokową. Bukovasport ma również służyć jako miejsce startu wycieczek, spacerów, biegów, nordic walking, czy imprez na orientację.

Termin zakończenia inwestycji to koniec 2019 r. Teoretycznie Bukovasport powinna powstać już w 2017 r., ale po drodze do wyłonienia wykonawcy pojawiło się wiele problemów. Najpierw trzeba było „odlesić” część działki, która należała do Lasów Państwowych. Ze względu na konieczność uzyskania odstępstwa na poziomie Ministerstwa Infrastruktury przeciągnęła się też faza projektowa.