Pasjonaci nowych technologii po raz trzeci spróbują uczynić świat Internetu prostym. W najbliższy weekend startuje kolejna edycja maratonu programistycznego Ultra Innovation. Przez 24 godziny w siedzibie szczecińskiej firmy home.pl 50 uczestników będzie pracowało nad rozwiązaniem danego problemu, zyskując szansę na wygranie atrakcyjnych nagród.

Kilkuosobowe zespoły biorące udział w wydarzeniu mogą podejść do tematu w dowolny sposób, a efektem ich całodobowej pracy może być np. aplikacja lub demo technologiczne. Wysiłek uczestników zostanie oceniony przez jury konkursu, złożone z osób z ogromnym doświadczeniem w branży IT. Tegoroczny hackathon to także kilka nowości, które mają ułatwić pracę nad zadaniem.

– Na podstawie sugestii samych zespołów w trzeciej edycji wprowadziliśmy kilka zmian. Pierwszą z nich jest nowy termin startu całego maratonu. Rozpoczynamy pracę w godzinach porannych, a prezentacje zespołów będą odbywać się na drugi dzień, po południu. Dzięki temu zespoły powinny podejść do wyzwania wypoczęte i z głową pełną pomysłów - mówi Nina Pankiewicz z firmy home.pl, organizatorka hackatonu. – Kolejne zmiany dotknęły również mentorów, gdzie postawiliśmy na mieszankę osób powiązanych z technologiami oraz współczesnymi biznesami. Dzięki temu wsparcie merytoryczne dla zespołów będzie na najwyższym poziomie.



Główną ideą hackatonu Ultra Innovation jest uczynienie świata Internetu prostym. W pierwszej edycji imprezy uczestnicy musieli wymyśleć rozwiązanie, które ułatwi codzienną komunikację wśród osób niepełnosprawnych. Rok temu temat przewodni dotyczył ochrony tożsamości w sieci. Jakie zagadnienia pojawią się w tegorocznej edycji?

– Główny temat hackatonu zostanie zaprezentowany tradycyjnie na 5 minut przed startem. Ale już teraz mogę zdradzić, że będzie on zaskakujący i wymagający. Wierzę, że zespoły podejdą do jego rozwiązania w bardzo kreatywny oraz biznesowy sposób – uważa Nina Pankiewicz.

Hackaton Ultra Innovation rozpocznie się w sobotę, 18 listopada, w siedzibie home.pl. Wydarzenie wchodzi w skład Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Organizatorami są firmy home.pl oraz Brandoo. Najlepszy pomysły zostaną nagrodzone sprzętem Fibaro Home Center Lite oraz Amazon Kindle Paperwhite 3. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: https://ultrainnovation.pl