Spektakularny spektakl ognia, światła i dźwięku już za niecałe dwa miesiące będziemy podziwiać na Wałach Chrobrego. W tym roku czeka nas niezwykle emocjonujące widowisko. W dziesiątej edycji festiwalu fajerwerków Pyromagic zmierzą się najlepsi z najlepszych, czyli zwycięzcy z ostatnich czterech lat.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic odbędzie się w drugi weekend sierpnia (zaledwie kilka dni po finale regat The Tall Ships Races). W ciągu dwóch dni w niebo wystrzelą tony kolorowych fajerwerków, a szczecinianie będą mogli podziwiać pięć widowiskowych pokazów. Z okazji 10. jubileuszowej edycji Pyromagic na Wałach Chrobrego odbędzie się finał mistrzów, w którym zmierzą się zwycięzcy festiwalu z ostatnich czterech lat.

11 i 12 sierpnia o Platynową Magnolię będą walczyć:
- zwycięzca z 2013r. – JOST Austria
- zwycięzca z 2014r. – H.C. Pyrotechnics Belgia
- zwycięzca z 2015r. – Fire Event Luksemburg
- zwycięzca z 2016r. – SUGYP Szwajcaria  

Tak jak w poprzednich edycjach wszystkim ekipom zostaną postawione te same warunki techniczne, a jury oceniać będzie zgodność pokazu z tłem muzycznym, użyty materiał i kolorystykę. Na zakończenie dwudniowej imprezy zaprezentuje się gospodarz festiwalu - firma Surex.

Festiwal Szczecin Music Live
Pyromagic to nie tylko fajerwerki. Widowiskowej rywalizacji firm pirotechnicznych towarzyszyć będzie festiwal muzyczny Szczecin Music Live. W tym roku na scenie u podnóża Wałów Chrobrego zagrają Gooral, Psio Crew, DJ Haris Pilton oraz The Ufoslavians. Artyści wystąpią przed, po oraz w przerwach między pokazami.

Odważni strażacy i spektakularne skoki do Odry
Tak jak w latach poprzednich, w drugi weekend sierpnia szczecinianie będą mogli oglądać też widowiskowe zmagania strażaków z całego świata rywalizujących w zawodach Firefighter Combat Challenge. 12 sierpnia odbędzie się także druga edycja imprezy Water Show Szczecin, w ramach której będzie można podziwiać spektakularne skoki zawodników z Trasy Zamkowej do Odry. W programie zaplanowano także pełne oszałamiających akrobacji pokazy latania nad wodą na flyboardach, wakeboardach czy turniej smoczych łodzi.

Szczeciński Pyromagic to jedyny tej skali w naszym kraju festiwal widowisk pirotechnicznych. Od 2008 roku przy Wałach Chrobrego swoje aranżacje zaprezentowały 24 firmy z 20 krajów.