Planowana jest przebudowa ulic Kredowej, Urlopowej i Ostoi-Zagórskiego na Warszewie. Na razie jednak zapewnione zostało finansowanie tylko na budowę w tej okolicy zbiornika retencyjnego.

 

W ramach drugiej edycji rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych, Szczecin otrzymał 65 mln zł na przebudowę Szczecińskiego Domu Sportu. Gmina starała się jednak o dofinansowanie większej liczby zadań. Jednym z nich była wspomniana przebudowa ulic na Warszewie. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 22 mln zł.

Prace będą etapowane

„Remont ul. Kredowej, Urlopowej oraz Ostoi Zagórskiego już dwukrotnie był zgłaszany do Rządowego Funduszu Polski Ład” – przypomniał w interpelacji do prezydenta Łukasz Kadłubowski, radny Koalicji Obywatelskiej, dopytując, jak brak dofinansowania wpłynie na realizację inwestycji.

Odpowiedzi udzielił Michał Przepiera, zastępca prezydenta ds. inwestycji.

„W celu minimalizacji utrudnień dla mieszkańców w sąsiedztwie inwestycji oraz ze względu na konieczność zapewnienia środków finansowych w budżecie miasta planowana jest etapami” – napisał.

Najpierw zbiornik, później rondo i drogi

W budżecie są na razie pieniądze na pierwszy etap. Obejmie on budowę zbiornika retencyjnego i prowadzących do niego dróg technologicznych. Przetarg zaplanowano w IV kwartale tego roku.

W drugim etapie powstać ma rondo u zbiegu ulic Szczecińskiej, Podbórzańskiej, Kredowej i Ostoi-Zagórskiego, a także planowana jest przebudowa ulicy Ostoi-Zagórskiego i nowa ulica będąca przedłużeniem ul. Czesława Miłosza. Trzeci etap to ulica Kredowa, ulica Urlopowa i kanalizacja deszczowa w ulicy Słoneczne Wzgórze. Ich realizacja będzie możliwa po zapewnieniu w budżecie miasta niezbędnych środków.

Na ulicy Kredowej budowana jest nowa szkoła podstawowa. Prace są bardzo mocno opóźnione, po tym jak miasto zerwało umowę z pierwszym wykonawcą, który nie sprostał postawionemu przed nim zadaniu.

W przyszłości w okolicy planowana jest realizacja kolejnego etapu Trasy Północnej.