W środę, 13 czerwca, przypada rocznica objawień fatimskich w związku z tym ulicami Szczecina przejdą trzy procesje.

Pierwsza wyruszy w środę, 13 czerwca, o godz. 18:40 spod kościoła pw. Św. Józefa i przejdzie ulicami: Połabską, Boczną, Starkiewicza, Grudziądzką, Św. Józefa, Połabską. Zakończenie procesji o godz. 19:30 na placu przykościelnym.

Kolejna rozpocznie się o godz. 19:00 przy Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie i przejdzie ulicami: Bogurodzicy, al. Niepodległości, 3 Maja, Drzymały, Kaszubską, Narutowicza, Potulicką, pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy. Zakończenie procesji ok. godz. 20:30.

Z kolei o godz. 20:00 procesja wyruszy spod Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie i przejdzie ulicami: ul. Rydla, sięgaczem ul. Łubinowej (koło poczty), ul. Łubinową. Koniec zaplanowano przy Diecezjalnym Domu Pielgrzyma ok. godz. 21:00.

Utrudnienia także w weekend

Kolejnych utrudnień w ruchu kierowcy mogą się spodziewać w najbliższy weekend. W sobotę, 16 czerwca, w godz. 11:00-19:00 odbędzie się rajd rowerowy. Rajd rozpocznie się obok wejścia na kąpielisko Głębokie i przejedzie ul. Zegadłowicza w Szczecinie.

Natomiast w niedzielę, 17 czerwca, zaplanowano coroczne Święto Cykliczne. W ramach Zjazdu Gwieździstego rowerzyści zjadą na pl. Mickiewicza trzema trasami:

Trasa Głębokie – pl. Mickiewicza: Przejazd rozpocznie się o godz. 11:20 sprzed bramy kąpieliska Głębokie. Planowany jest ok. 5-minutowy przystanek na parkingu przy Jasnych Błoniach (ul. Piotra Skargi). Koniec trasy ok. 12:00 na pl. Mickiewicza

Trasa Rosówek – pl. Mickiewicza: Przejazd rozpocznie się o godz. 10:30 z Rosówka. Do Szczecina wjedzie ok. godz. 11:15 od strony Rajkowa. Planowane są dwa przystanki ok. 10-minutowy na parkingu przy ul. Południowej i 5-minutowy na parkingu przy al. Powstańców Wielkopolskich.

Przyjazd na pl. Mickiewicza ok. godz. 12:25. Trasa Prawobrzeże – pl. Mickiewicza: Przejazd rozpocznie o godz. 10:25 w Płoni. Planowane są dwa przystanki ok. 5-minutowe przy rondzie Reagana i przy rondzie w Zdrojach. Przyjazd na pl. Mickiewicza ok. godz. 12:00.

W związku z piknikiem, który odbędzie się na pl. Mickiewicza w Szczecinie utrudnienia mogą występować na ul. Szczerbcowej, Jarowita, Zygmunta Starego, Henryka Pobożnego. Piknik zaplanowano w godz. 12:00-16:00.