Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy objęty został sierpniowy finał regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie.

- To międzynarodowe żeglarskie święto z różnorodnym i atrakcyjnym programem imprez, skierowane zarówno do mieszkańców regionu jak i turystów, stanowić będzie wspaniałą okazję do spędzenia wolnego czasu z rodziną oraz z pewnością przyczyni się do promocji Szczecina i Polski – zaznaczono w piśmie z Kancelarii Prezydenta Polski, informującym o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o objęciu honorowym patronatem szczecińskiego zlotu żaglowców.

Tegoroczne regaty The Tall Ships Races rozpoczną się w Halmstad w Szwecji. Z tego portu, 3 lipca, załogi wyruszą w swoją wielką przygodę. Pierwszy etap zakończy się w Finlandii w porcie Kotka, gdzie żeglarze odpoczną do 16 lipca. Następnie popłyną do fińskiego portu Turku. Ostatnim przystankiem w drodze do Szczecina będzie litewska Kłajpeda, skąd 1 sierpnia jednostki pożeglują na zachód.

Wielki finał The Tall Ships Races 2017 odbędzie się w Szczecinie. Od 5 do 8 sierpnia miasto zamieni się w żeglarską stolicę Europy. Jedną z atrakcji sierpniowej imprezy będzie koncert Andrea Bocelli.