O tym, że skarpa przy ul. Jana z Kolna i Łady została sprzedana deweloperowi, wiadomo było już wiele miesięcy temu. Nie było jednak dotychczas informacji, kiedy mogłaby zostać zrealizowana inwestycja. Teraz poznajemy więcej szczegółów. Inwestycja ma być gotowa w 2023 roku, a w nowej zabudowie skarpy powstanie blisko 200 mieszkań o różnym metrażu i standardzie: od kawalerek po apartamenty. Inwestor chwali „Odrzańskie Bulvary” jako jedną z najnowocześniejszych inwestycji deweloperskich w mieście.


Deweloper o inwestycji: „Sznyt portowego miasta widać tu będzie na każdym kroku”

Wizualizacje „Odrzańskich Bulvarów” zostały opublikowane na stronie internetowej dewelopera – firmy Unlimitted, która jest spółką wywodzącą się z wrocławskiej firmy budowlanej ARS. Jak informuje inwestor, budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Przy ul. Jana z Kolna, nieopodal Wałów Chrobrego, wybudowanych zostanie blisko 200 mieszkań, z których najmniejsze mają mieć 26 metrów kwadratowych powierzchni, a największe nawet ponad 120. Deweloper gwarantuje „ciszę i spokój w centrum miasta” oraz wielostanowiskowy parking podziemny.

„Wychodzisz z domu i w kilka chwil korzystasz ze wszystkich możliwości miasta – o każdej porze dnia. Rodzinny spacer do pobliskiego parku z placem zabaw, jogging z psem, romantyczna kolacja nad brzegiem rzeki, a może wieczorny rejs motorówką? Wybierz mieszkanie w centrum Szczecina u zbiegu ulic Szarotki, Jana z Kolna oraz Łady i ciesz się widokami na Bulwary Chrobrego ze swojego wymarzonego „M””, czytamy w zapowiedzi inwestora. „Szczecin kojarzy się z wodą, zielenią i naturą. Mieszkańcy będą mieć to na wyciągnięcie ręki. Unikatowy styl miasta zawita także do wnętrz samej inwestycji – w strefach wejść oraz w częściach wspólnych. Całość zamknięta w industrialny charakter nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej”.

Rada Osiedla martwi się o żłobki i przedszkola, radna Jackowski o ruch aut

Zapowiedź powstania inwestycji zaskoczyła Radę Osiedla Drzetowo-Grabowo.

– Dziś rodzi się więcej pytań niż twierdzeń. Czy nasze osiedlowe przedszkola i szkoła podstawowa będą zdolne przyjąć wszystkich nowych, potencjalnych uczniów? Czy nie warto zastanowić nad budową pierwszego publicznego żłobka na terenie naszego osiedla? I w końcu, ile miejsc parkingowych zostało zaplanowanych w ramach tej inwestycji? Wystąpiłem już do Urzędu Miasta z zapytaniami w tych kwestiach i oczekuję również na wskazanie kontaktu do inwestora, który będzie mógł przedstawić Radzie Osiedla bardziej szczegółowe zamiary deweloperskie – mówi Łukasz Listwoń, przewodniczący Rady w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl.

Zachwycona wizualizacjami nie jest radna Koalicji Obywatelskiej i architekt, Dominika Jackowski: – Kiedy zobaczyłam wizualizacje, budynek skojarzył mi się z poznańską „Deską” – najdłuższym budynkiem w Polsce, w którym jest aż 2500 mieszkań. Jest to przykład polskiego brutalizmu. Obawiam się, że projektowany budynek będzie równie brutalny. Obawiam się też o ilości samochodów, jakie wygenerują przyszłe mieszkania. Impakt tego budynku na sąsiednie ulice i zabudowę będzie ogromny. Niewątpliwie inwestycja będzie broniła się świetną lokalizacją.

AUTOR ZDJĘCIA: Odrzańskie Bulvary

AUTOR ZDJĘCIA: Odrzańskie Bulvary

AUTOR ZDJĘCIA: Odrzańskie Bulvary

AUTOR ZDJĘCIA: Odrzańskie Bulvary

AUTOR ZDJĘCIA: Odrzańskie Bulvary

AUTOR ZDJĘCIA: Odrzańskie Bulvary