Ręcznie wykonane plakaty – „Nie wrzucaj śmieci do rzeczki! Chrońmy przyrodę”, „Nasza rzeka Wierzbak jest zanieczyszczona, możemy temu zaradzić!” – pojawiły się w parku Przygodna na Gumieńcach. Chęć ochrony środowiska jest godna pochwały, dlatego Wody Polskie chcą wyróżnić małego ekologa.

 

– Ten plakat, a właściwie rysunek z apelem dziecka, jest poruszający. To wspaniała praca pokazująca, że są dzieci i ich rodzice wrażliwi na to, co się dzieje dookoła nas – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

Rzeka Wierzbak administrowana przez Wody Polskie jest bardzo zanieczyszczona. Jak mówi Duklanowski, regularnie dochodzi do jej zaśmiecania przez mieszkańców i działkowiczów. Do cieku wrzucane są m.in. materiały budowlane, komunalne, a nawet meble i sprzęty RTV i AGD.

– Czy apel dziecięcy podziała? Mamy nadzieję! Bardzo chciałbym poznać autora apelu i jego rodziców i wyróżnić ich za społeczną wrażliwość – dodaje dyrektor Wód Polskich. – Prowadzimy zajęcia z edukacji wodnej w szczecińskich przedszkolach i podstawówkach. Ten rysunkowy apel jest ich kwintesencją. Dbajmy o środowisko, dbajmy o wodę, zwracajmy uwagę na to, co się dzieje dookoła nas. Mały autor plakatu proszony jest o kontakt z wydziałem Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Wód Polskich w Szczecinie: telefonicznie – 694 130 979 lub mailowo – michal.kaczmarek@wody.gov.pl.