Nasz portal otrzymał nagrodę w XXVIII edycji Konkursu Dziennikarskiego w kategorii „Nowe Media”.

Decyzją kapituły zostaliśmy nagrodzeni za:

„stworzenie jednego z najpopularniejszych w regionie portali informacyjnych o charakterze publicystyczno-kulturalnym. Serwisu, który dzięki wartościowym, ciekawym i przystępnym treściom podanym w nowoczesnej, multimedialnej i interaktywnej formie zyskał rzeszę wiernych czytelników wśród internautów. Platformy, która w cyfrowej przestrzeni zgromadziła wokół siebie lokalną społeczność, umożliwiając jej nieograniczony czasem i miejscem dostęp do informacji ze Szczecina i okolic”.

Nagrodę odebrał Wojciech Wirwicki, redaktor naczelny, dziękując wszystkim osobom, które na przestrzeni ostatnich 14 lat współtworzyły wSzczecinie.pl. Mówił, że ta nagroda pokazuje, że można stworzyć od zera portal, który obecnie przez wielu uważany jest za jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów w naszym mieście.

Oprócz naszej redakcji w kategorii „Nowe Media” nominowani byli Przemysław Szymańczyk z Redakcji Nowe Media Polskiego Radia Szczecin oraz Sławomir Ryfczyński z iswinoujscie.pl.

 

Dziennikarzem Roku została Małgorzata Frymus z Polskiego Radia Szczecin. Dziennikarkę doceniono za „wielostronną działalność dziennikarską, pracowitość, profesjonalizm i różnorodność podejmowanych tematów i form dziennikarskich, w których porusza się swobodnie, ze znajomością konwencji i z sukcesami. A także za współorganizowanie życia kulturalnego i regionu (Szczecin European Festiwal, Ińskie Lato Filmowe) oraz realizowanie filmów dokumentalnych i prezentowanie ich na ogólnopolskich przeglądach i międzynarodowych festiwalach”.

Wyróżnienie w kategorii Dziennikarz Roku 2018 otrzymała Agata Baryła, prowadząca portal "Kobieca sprawa".

 

Nagroda im. B. Czubasiewicza trafiła do Katarzyny Wolnik-Sayny z Polskiego Radia Szczecin. Za Debiut Roku 2018, nagrodę odebrała Karolina Nawrocka z Kuriera Szczecińskiego.

Super Kaczkę za całokształt twórczości otrzymał Jerzy Undro.Nagrodę w kategorii „Media społecznościowe” dostała Kamila Lewdańska, prowadząca eatrunlove.pl.

Dziennikarze nagrodzili Krzysztof Bobalę, twórcę tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open.

 

Nagrody w kategoriach "Nowe Media" oraz "Media społecznościowe" zostały przyznane po raz pierwszy.

Uroczysta gala odbyła się w piątek wieczorem w Studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin.

Inicjatorem i organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie”.