Organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej mogą starać się o granty w wysokości do 50 tys. zł na projekty społeczne poprawiające stan środowiska naturalnego, estetykę otoczenia czy stymulujące integrację lokalnej społeczności. Marka Bosman przeznaczy na program grantowy pn. „Bosman dla regionu” łącznie 550 tys. zł.

W konkursie startować mogą stowarzyszenia, fundacje, instytucje kultury i sportu, Ochotnicze Straże Pożarne, ośrodki pomocy społecznej oraz samorządowe jednostki organizacyjne ze Szczecina, Świnoujścia i powiatów polickiego, gryfińskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego, starogardzkiego, goleniowskiego, kamieńskiego, gryfickiego, łobeskiego, choszczeńskiego, drawskiego, świdwińskiego, białogardzkiego i kołobrzeskiego.

Wystarczy pomysł na projekt, który w mniejszy lub większy sposób wpłynie na rozwój czy poprawę komfortu życia lokalnej społeczności. Rozdanych zostanie 15 grantów o wysokości 25 tys. i 50 tys. (lub o innych wartościach do 50 tys. zł).

– Ze Szczecinem jesteśmy związani od ponad 170 lat. Nie byłoby nas tu, gdyby nie zasoby i praca mieszkańców tego regionu. Chcemy się odwdzięczyć – mówi Paweł Michalik, menedżer marki Bosman w Carlsberg Polska. – Przyznając granty, chcemy przyczynić się do realizacji inicjatyw, które mogą znacząco poprawić warunki życia lokalnych społeczności.

Projekty do konkursu „Bosman dla regionu” można zgłaszać do 24 lutego 2020 r. (czas na to został przedłużony) przez formularz znajdujący się na stronie internetowej http://www.bosmandlaregionu.pl/. Następnie zostaną one zweryfikowane pod względem formalnym, a później ocenione przez jury konkursu. W jego skład wchodzą ekspert CSR oraz przedstawiciele firmy Carlsberg Polska. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 16 marca.